Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Parkoviště u nádraží na jihu Moravy jsou využívaná

Parkoviště u nádraží na jihu Moravy jsou využívaná

5.4.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Vlaky Českých drah zabezpečující regionální dopravu na jižní Moravě jsou hlavně ve špičkách pracovních dnů značně vytížené. Není divu, protože řada stálých zákazníků ČD používá železnici k rychlé cestě do zaměstnání a své automobily nechávají zaparkované na parkovištích typu P+R u železničních stanic.

Parkoviště u nádraží na jihu Moravy jsou využívaná

Odstavné plochy jsou díky tomu hojně využívané. Model P+R představuje jednu z možností, jak odlehčit přetíženým komunikacím na příjezdu do Brna. Kromě Čebína a Adamova je obsazenost na stáních P+R vyšší než osmdesát procent, v Blansku, Bílovicích nad Svitavou nebo Tišnově převyšuje dokonce hodnotu devadesáti procent. Proto vznikl například v Bílovicích plán na výstavbu parkovacího domu typu P+R a v Kuřimi a Židlochovicích chystají odstavná parkoviště. K tomu se hned dvě nové odstavné plochy mají postavit také v Křenovicích u horního nádraží, odkud jezdí v pravidelných intervalech přímé vlaky do Brna. 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika