Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Parkoviště u nádraží na jihu Moravy jsou využívaná

Parkoviště u nádraží na jihu Moravy jsou využívaná

5.4.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Vlaky Českých drah zabezpečující regionální dopravu na jižní Moravě jsou hlavně ve špičkách pracovních dnů značně vytížené. Není divu, protože řada stálých zákazníků ČD používá železnici k rychlé cestě do zaměstnání a své automobily nechávají zaparkované na parkovištích typu P+R u železničních stanic.

Parkoviště u nádraží na jihu Moravy jsou využívaná

Odstavné plochy jsou díky tomu hojně využívané. Model P+R představuje jednu z možností, jak odlehčit přetíženým komunikacím na příjezdu do Brna. Kromě Čebína a Adamova je obsazenost na stáních P+R vyšší než osmdesát procent, v Blansku, Bílovicích nad Svitavou nebo Tišnově převyšuje dokonce hodnotu devadesáti procent. Proto vznikl například v Bílovicích plán na výstavbu parkovacího domu typu P+R a v Kuřimi a Židlochovicích chystají odstavná parkoviště. K tomu se hned dvě nové odstavné plochy mají postavit také v Křenovicích u horního nádraží, odkud jezdí v pravidelných intervalech přímé vlaky do Brna. 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika