Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Pardubice čeká velká rekonstrukce

Pardubice čeká velká rekonstrukce

14.4.2020 – autor: MARTIN HARÁK

Rekonstrukce na jednom z největších českých železničních uzlů, pardubickém hlavním nádraží, začne už letos v srpnu. Modernizací projde jak komplex nádražních budov, včetně haly pro cestující, hotelové budovy a některých dosud nevyužívaných prostor, tak i samotné kolejiště.

Pardubice čeká velká rekonstrukce

Na nádraží stavbaři vybudují zcela nové, páté ostrovní nástupiště, ke kterému budou prodlouženy oba stávající podchody. Proměnou projdou i zbývající čtyři perony a odzvonit má i nepohodlnému přístupu k vlakům, a proto se počítá s pohyblivými eskalátory. Imobilní cestující mohou sice již dnes používat speciální výtah, ten se ale nově přesune do příjezdového podchodu, kde bude lépe dosažitelný. Letos stavbaři počítají s přípravnými pracemi, jako jsou například demolice či dočasné přeložky zabezpečovacích kabelů, příští rok bude rekonstrukce uzlu pokračovat stavbou nového mostu přes ulici 17. listopadu a začne se opravovat první a druhé nástupiště. V roce 2022 se opraví ještě třetí a čtvrtý peron a vybudováno bude nové nástupiště č. 5.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika