Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Pára do Dolní Lipky přilákala stovky lidí

Pára do Dolní Lipky přilákala stovky lidí

12.11.2023

Stanice v Dolní Lipce na Králicku se druhou říjnovou sobotu stala středobodem oslav 150 let Moravské pohraniční dráhy, která v roce 1873 propojila Lichkov, Hanušovice a Šternberk. Do malé pohraniční obce dorazily stovky fanoušků. Na všechny spoje se v předprodeji prodalo zhruba 1 400 lístků.

Pára do Dolní Lipky přilákala stovky lidí

Návštěvníci mohli zhlédnout čtyři provozní parní lokomotivy, které vyrazily například z Pardubic, Hradce Králové, České Třebové nebo Olomouce, statické ukázky jednotlivých strojů či představení budoucího železničního muzea. Vyslechnout si bylo možné i přednášky o historii samotné dráhy. Organizátoři sestavili jednotlivé trasy tak, aby se oslav mohli zúčastnit nejen návštěvníci Pardubického kraje. Z Pardubic přes Hradec Králové a Letohrad vyrazila lokomotiva Němka a později vyjela i na kratší jízdy z Dolní Lipky do Hanušovic. Z České Třebové přes Ústí nad Orlicí do Dolní Lipky zamířil Skaličák. Z Olomouce přes Zábřeh na Moravě a Šumperk přijela Rosnička. Ventilovka pak zajistila dvě ranní a dvě odpolední jízdy mezi Dolní Lipkou a Štíty. Akci pořádal Pardubický kraj ve spolupráci s Muzeem starých strojů a technologií v Žamberku a Českými drahami. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika