Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Omlazená Bardotka vezla skauty do Brd

Omlazená Bardotka vezla skauty do Brd

19.2.2018 – autor: JOSEF HOLEK foto: MARTIN ŠVANCAR

České dráhy mají ve vozidlovém parku nově opravenou lokomotivu 749.107. Omlazovací kúru si Bardotka dopřávala zhruba poslední tři měsíce v pražském depu kolejových vozidel, provozní jednotce Libeň. Jen na opravu pojezdu musela zajet do depa ve Vršovicích.

Omlazená Bardotka vezla skauty do Brd

Podle Jana Konopíka, přednosty provozní jednotky, technici provedli dílčí opravy ve strojovně a pustili se i do skříně, která se nyní pyšní novým červenobílým lakem. Na první jízdu v novém hávu se Bardotka vypravila v pátek 26. ledna z Prahy do Čerčan v soupravě se dvěma patrovými vozy řady Bdmteeo. Větší zájem však mezi železničními nadšenci vzbudila o den později na trase z metropole do Dobříše, když vezla skauty a jejich příznivce na výpravu Zimní přechod Brd. Tentokrát vezla jeden patrový vůz navíc. Lokomotiva 749.107 byla vyrobena v roce 1968.


Průměrné hodnocení (11 hlasů): 3.09

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika