Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Omlazená Bardotka vezla skauty do Brd

Omlazená Bardotka vezla skauty do Brd

19.2.2018 – autor: JOSEF HOLEK foto: MARTIN ŠVANCAR

České dráhy mají ve vozidlovém parku nově opravenou lokomotivu 749.107. Omlazovací kúru si Bardotka dopřávala zhruba poslední tři měsíce v pražském depu kolejových vozidel, provozní jednotce Libeň. Jen na opravu pojezdu musela zajet do depa ve Vršovicích.

Omlazená Bardotka vezla skauty do Brd

Podle Jana Konopíka, přednosty provozní jednotky, technici provedli dílčí opravy ve strojovně a pustili se i do skříně, která se nyní pyšní novým červenobílým lakem. Na první jízdu v novém hávu se Bardotka vypravila v pátek 26. ledna z Prahy do Čerčan v soupravě se dvěma patrovými vozy řady Bdmteeo. Větší zájem však mezi železničními nadšenci vzbudila o den později na trase z metropole do Dobříše, když vezla skauty a jejich příznivce na výpravu Zimní přechod Brd. Tentokrát vezla jeden patrový vůz navíc. Lokomotiva 749.107 byla vyrobena v roce 1968.


Průměrné hodnocení (11 hlasů): 3.09

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika