Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Odborníci jednali na konferenci v Pardubicích

Odborníci jednali na konferenci v Pardubicích

20.5.2022

V prostorách pardubického hlavního nádraží se 13. dubna uskutečnil již VIII. ročník Železniční konference Pardubice. Hlavním tématem letošního ročníku byla role kritické dopravní infrastruktury, odolnost vůči hrozbám, role veřejné železniční dopravy v období inflace a turbulentních změn ve společnosti.

Odborníci jednali na konferenci v Pardubicích

Do Pardubic se sjeli nejen železniční experti, ale také političtí představitelé. Generální ředitel Michal Krapinec společně s náměstkem pro osobní dopravu prezentovali pozici národního dopravce ve světle nových bezpečnostních, humanitárních výzev a také roli veřejné železniční dopravy. Připomněli si tak, s jakou rychlostí dokázaly České dráhy zareagovat na pomoc válkou postižené Ukrajině, a jakou klíčovou roli zaujímá v tomto konfliktu železnice. Na konferenci představil ministr dopravy Martin Kupka dopravní strategii ČR a reakci vlády na aktuální bezpečnostní výzvy. Jiří Svoboda, generální ředitel SŽ, informoval účastníky konference o založení nové telematické společnosti SŽT (Správa železničních technologií) ve snaze zajistit si chod IT zakázek vlastními silami a nebýt tak závislý na externím trhu. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika