Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Odborníci jednali na GŘ o vývoji databáze výzkumných kapacit

Odborníci jednali na GŘ o vývoji databáze výzkumných kapacit

12.9.2017 – autor: REDAKCE

Na pozvání Romana Štěrby, ředitele odboru projektů a mezinárodních vztahů v pozici viceprezidenta Mezinárodního výboru pro železniční výzkum (IRRB) Mezinárodní železniční unie (UIC) se v Praze 11. září tohoto roku uskutečnilo jednání k vývoji celosvětové databáze výzkumných kapacit (WORC), kterou vyvíjí Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) ve spolupráci s ČVUT.

Odborníci jednali na GŘ o vývoji databáze výzkumných kapacit

 

Za UIC se jednání zúčastnil ředitel odboru fundamentálních hodnot Jerzy Wisniewski s doprovodem. Za VUZ na jednání dorazil předseda představenstva a generální ředitel František Bureš. Za ČVUT byl přítomen šéf vývojového týmu Boris Šraut. Hosté z UIC kladně zhodnotili dosavadní přínos společností Skupiny ČD pro železniční výzkum v rámci UIC a dále prezentovali potenciál pro angažovanost národního dopravce v nadcházejícím období. Podrobnosti k železničnímu výzkumu UIC najdete na webu: http://railway-research.org/.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika