Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Odborníci jednali na GŘ o vývoji databáze výzkumných kapacit

Odborníci jednali na GŘ o vývoji databáze výzkumných kapacit

12.9.2017 – autor: REDAKCE

Na pozvání Romana Štěrby, ředitele odboru projektů a mezinárodních vztahů v pozici viceprezidenta Mezinárodního výboru pro železniční výzkum (IRRB) Mezinárodní železniční unie (UIC) se v Praze 11. září tohoto roku uskutečnilo jednání k vývoji celosvětové databáze výzkumných kapacit (WORC), kterou vyvíjí Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) ve spolupráci s ČVUT.

Odborníci jednali na GŘ o vývoji databáze výzkumných kapacit

 

Za UIC se jednání zúčastnil ředitel odboru fundamentálních hodnot Jerzy Wisniewski s doprovodem. Za VUZ na jednání dorazil předseda představenstva a generální ředitel František Bureš. Za ČVUT byl přítomen šéf vývojového týmu Boris Šraut. Hosté z UIC kladně zhodnotili dosavadní přínos společností Skupiny ČD pro železniční výzkum v rámci UIC a dále prezentovali potenciál pro angažovanost národního dopravce v nadcházejícím období. Podrobnosti k železničnímu výzkumu UIC najdete na webu: http://railway-research.org/.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika