Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Od září jede o nedělích Pendolino z Opavy do Prahy

Od září jede o nedělích Pendolino z Opavy do Prahy

13.9.2022

Od prvního zářijového víkendu se změnilo řazení některých vlaků zajišťovaných jednotkami Pendolino a jsou také posíleny rychlíky mezi Prahou a Klatovy. U spojů SC/IC Pendolino 512/515 Bohumín – Františkovy Lázně – Bohumín se tak stalo kvůli navýšení kapacity vlaků. U spojů SC Pendolino 509/500 Praha – Ostrava – Praha nově pojede jednotka InterJet jako náhrada za jedno chybějící Pendolino.

Od září jede o nedělích Pendolino z Opavy do Prahy

„U vlaků 512 a 515 v úseku Praha – Františkovy Lázně sledujeme o víkendech ohromný zájem o cestování. Kapacita Pendolina zde už nestačí, a protože se jedná o ucelenou jednotku, není možné ji posílit o další vozy. V sobotu a v neděli proto nasadíme v celé trase na oba spoje klasickou soupravu sestavenou z devíti moderních klimatizovaných vozů. Kapacitu vlaku tak navýšíme o více než 160 dodatečných míst k sezení,“ vysvětlil změnu řazení vlaků Petr Vondráček, ředitel odboru obchodu osobní dopravy ČD. 
Na vlaky SC/IC Pendolino 512/515 budou jednotky Pendolino nasazeny jako dosud od pondělí do pátku. V sobotu a v neděli pojedou oba vlaky v celé trase Bohumín – Františkovy Lázně a zpět jako spoje InterCity a v úseku Bohumín – Praha a zpět budou s povinnou rezervací. V celé trase pak bude nasazena klasická souprava s vozy 1. a 2. třídy, restauračním vozem, vozem s místy pro cestující na vozíku a s dalšími obvyklými službami ve vlacích InterCity.  
S touto úpravou je spojená změna řazení u víkendových vlaků IC 502 Opavan Opava východ (15:52) – Praha hl. n. (19:32), který jezdí v neděli, IC 508 Ostravan Bohumín (10:59) – Praha hl. n. (14:32), jenž jezdí v sobotu, a IC 519 Ostravan Praha hl. n. (23:40) – Bohumín (3:08), jezdící v noci ze soboty na neděli a z neděle na pondělí. Tyto vlaky pojedou nově v kategorii SuperCity a bude na nich nasazena jednotka Pendolino.  
Další změna nastala 5. září u vlaků SC Pendolino 509/500 Praha hl. n. (13:25) – Ostrava hl. n. (16:49/17:07) – Praha hl. n. (20:32). Na tento pár vlaků bude denně nasazena nejmodernější souprava Českých drah InterJet. Spoj jezdí v kategorii InterCity a je i nadále povinně místenkový. 
Jednotky InterJet jsou nejmodernější soupravy ve střední Evropě. Vybavené jsou např. Wi-Fi, možností dobíjení cestovní elektroniky, v 1. třídě jsou k dispozici bezdrátové nabíječky mobilních telefonů a okna vlaku jsou vyrobena speciální technologií, která umožňuje lepší průchod mobilního signálu. Nabídka občerstvení na palubě vlaku bude zajištěna formou minibaru. Tato změna je vyvolána menším počtem provozních Pendolin po červnové nehodě. 
Od prvního zářijového víkendu dopravce posílil i páteční a některé nedělní spoje Berounka linky R 16 Praha – Plzeň – Klatovy/Železná Ruda o další vůz 2. třídy. V pátek odpoledne tak nabídnou ČD ve směru z Prahy do Plzně a Klatov dodatečných 320 míst k sezení.   
Všechny změny v řazení vlaků budou platné do konce letošního jízdního řádu, tedy do 10. prosince 2022. 
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika