Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / OCÚ Západ přivítalo studenty na exkurzi

OCÚ Západ přivítalo studenty na exkurzi

25.10.2022

Oblastní centrum údržby (OCÚ) Západ uspořádalo v závěru září pro studenty zajímavou exkurzi do svého zázemí. Krátce před uskutečněním Národního dne železnice 2022 otevřelo brány svého podniku v Plzni, aby mladým zájemcům ukázalo jindy veřejnosti zcela nepřístupné prostory.

OCÚ Západ přivítalo studenty na exkurzi

Ti díky tomu mohli nahlédnout pod pokličku příprav této náročné akce pro tisíce návštěvníků. Nechyběla prohlídka historických i moderních lokomotiv, ukázka provozu Oblastního centra údržby Českých drah, prohlídka opravárenské haly, prezentace hasičské techniky HZS Správy železnic a studenti vyslechli rovněž přednášky o prevenci bezpečnosti na železnici. Poté následovala otevřená diskuze s náborovými pracovníky společností. České dráhy, jejich dceřiné firmy ČD Cargo a Správy železnic. 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika