Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nová vlaková linka uleví silniční dopravě v Trutnově

Nová vlaková linka uleví silniční dopravě v Trutnově

9.4.2023

České dráhy provozují od 1. března v Trutnově novou vlakovou linku, která má charakter městské linky. Na jejím provozu se dohodl Královéhradecký kraj s městem Trutnov a ČD. Důvodem zavedení je odlehčení přetížených silničních komunikací a nabídka rychlého cestování obyvatelům různých částí Trutnova.

Nová vlaková linka uleví silniční dopravě v Trutnově

Vlak je v provozu v pracovní dny a spojuje trutnovské hlavní nádraží s Libčí. Během dne bude na lince provozováno osm párů vlaků, z toho tři dopoledne a pět odpoledne. Průměrná jízdní doba činí 12 minut a kromě hlavního nádraží v Trutnově a zastávky Libeč obsluhuje ještě stanici Trutnov střed. Na lince je možné využít všechny platné tarify, tedy tarif ČD, státní jednotný tarif (OneTicket), ale také krajský tarif IREDO a časové jízdní doklady pro MHD Trutnov. Nasazena na ní jsou vozidla řady 843 a nízkopodlažní jednotky 814 RegioNova. Od příštího roku se mohou cestující v Královéhradeckém kraji těšit na dodávky nových vlaků. Jedná se o sedm RegioPanterů a 33 vozidel RegioFox. Celkem 40 nových vlaků zajistí provoz většiny regionálních spojů v celém kraji. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika