Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nová vlaková linka uleví silniční dopravě v Trutnově

Nová vlaková linka uleví silniční dopravě v Trutnově

9.4.2023

České dráhy provozují od 1. března v Trutnově novou vlakovou linku, která má charakter městské linky. Na jejím provozu se dohodl Královéhradecký kraj s městem Trutnov a ČD. Důvodem zavedení je odlehčení přetížených silničních komunikací a nabídka rychlého cestování obyvatelům různých částí Trutnova.

Nová vlaková linka uleví silniční dopravě v Trutnově

Vlak je v provozu v pracovní dny a spojuje trutnovské hlavní nádraží s Libčí. Během dne bude na lince provozováno osm párů vlaků, z toho tři dopoledne a pět odpoledne. Průměrná jízdní doba činí 12 minut a kromě hlavního nádraží v Trutnově a zastávky Libeč obsluhuje ještě stanici Trutnov střed. Na lince je možné využít všechny platné tarify, tedy tarif ČD, státní jednotný tarif (OneTicket), ale také krajský tarif IREDO a časové jízdní doklady pro MHD Trutnov. Nasazena na ní jsou vozidla řady 843 a nízkopodlažní jednotky 814 RegioNova. Od příštího roku se mohou cestující v Královéhradeckém kraji těšit na dodávky nových vlaků. Jedná se o sedm RegioPanterů a 33 vozidel RegioFox. Celkem 40 nových vlaků zajistí provoz většiny regionálních spojů v celém kraji. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika