Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nová vlaková linka uleví silniční dopravě v Trutnově

Nová vlaková linka uleví silniční dopravě v Trutnově

9.4.2023

České dráhy provozují od 1. března v Trutnově novou vlakovou linku, která má charakter městské linky. Na jejím provozu se dohodl Královéhradecký kraj s městem Trutnov a ČD. Důvodem zavedení je odlehčení přetížených silničních komunikací a nabídka rychlého cestování obyvatelům různých částí Trutnova.

Nová vlaková linka uleví silniční dopravě v Trutnově

Vlak je v provozu v pracovní dny a spojuje trutnovské hlavní nádraží s Libčí. Během dne bude na lince provozováno osm párů vlaků, z toho tři dopoledne a pět odpoledne. Průměrná jízdní doba činí 12 minut a kromě hlavního nádraží v Trutnově a zastávky Libeč obsluhuje ještě stanici Trutnov střed. Na lince je možné využít všechny platné tarify, tedy tarif ČD, státní jednotný tarif (OneTicket), ale také krajský tarif IREDO a časové jízdní doklady pro MHD Trutnov. Nasazena na ní jsou vozidla řady 843 a nízkopodlažní jednotky 814 RegioNova. Od příštího roku se mohou cestující v Královéhradeckém kraji těšit na dodávky nových vlaků. Jedná se o sedm RegioPanterů a 33 vozidel RegioFox. Celkem 40 nových vlaků zajistí provoz většiny regionálních spojů v celém kraji. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika