Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nostalgie s Rosničkou na Českolipsku přilákala stovky lidí

Nostalgie s Rosničkou na Českolipsku přilákala stovky lidí

19.5.2022

Známý českolipský spolek železniční nostalgie, který pečuje o Šlechtičnu 475.179, rekonstruuje Albatrosa 498.112 a v péči má i další historická vozidla, uspořádal 30. dubna zvláštní parní jízdy s Rosničkou 464.202, která je na sever Čech zapůjčena z Olomouce kvůli opravě tamního depozitáře.

Nostalgie s Rosničkou na Českolipsku přilákala stovky lidí

Rosnička ale nebyla jedinou historickou lokomotivou v České Lípě, protože den plný páry začal příjezdem zvláštního vlaku z německého Cottbusu v čele se strojem 50 3648 DR. Desetivozová souprava byla v Lípě rozdělena na polovinu a s jednou částí vyrazila Rosnička do několika destinací na Českolipsku. Nejprve svezla párychtivé fanoušky do Mimoně a zpět, aby pokračovala z Lípy do Nového Boru. Na zpáteční cestě vedla trasa až do Blíževedel. Navíc bylo celý den zpřístupněné místní depo, kde si mohli návštěvníci kromě výše zmíněných strojů prohlédnout třeba Štokra 556.0506, Brejlovce T478.3001, Hurvínka M131.1130 a další. V provozu bylo i modelové kolejiště.

Akce pod hlavičkou ČD Nostalgie přilákala stovky lidí a opět se ukázalo, že parní nostalgii se vyrovná máloco.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika