Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nejkrásnější nádraží je stanice Brno-Chrlice

Nejkrásnější nádraží je stanice Brno-Chrlice

21.11.2014 – autor: MARTIN NAVRÁTIL

Zatímco na jiných místech republiky se 11. 11. v 11 hodin 11 minut otevíralo svatomartinské víno, ve velkém sálu Senátu na pražské Malé Straně bylo při slavnostním vyhlašování odtajněno jméno nejkrásnějšího nádraží roku 2014 v České republice. Ale aby bylo napětí úplné, nejprve na úvod (stejně jako na závěr) zazpíval pěvecký sbor Antonín Dvořák z Turnova vedený dirigentem a skladatel Bohuslavem Lédlem a slavnostními projevy uvedli akci Karel Drhovský, šéf pořádající Asociace Entente Florale, generální ředitel SŽDC Pavel Surý, senátor Petr Šilar či náměstek ministra dopravy pro správní agendu Ladislav Němec a také duše celé akce Drahomíra Kolmanová. České dráhy zastupoval Ivo Toman, oborový specialista z Odboru regionálních obchodních center.

Nejkrásnější nádraží je stanice Brno-Chrlice

Pohádkové Třebestovice

A pak už došlo na vyhlašování vítězů. K ocenění pohádkového nádraží (Třebestovice) přibyla letos nová cena naděje, kterou dostalo nádraží Havířov. Konkrétní zdůvodnění, proč to které nádraží či zastávka obdržely cenu, si pak vyslechli zástupci obcí, Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a navrhovatelé. Finalisty soutěže byly vyhlášeny Sadská, Dasnice, Nová Bystřice, Kubova Huť, Novina, Ostrava hlavní nádraží, Ploskovice, Rantířov, Sušice a Třeboň lázně. Právě reprezentantka posledně jmenované moderní a frekventované zastávky se pochlubila, že se u nich při hlasování objevila dokonce dezinformace, že se hlasuje nikoli pro nejkrásnější nádraží, ale petice proti zrušení zastávky!

Poděkování obětavým a ochotným lidem

Po vyhlášení finalistů už bylo leckomu jasné, že vítězem ročníku 2014 se stalo nádraží Brno-Chrlice. A to nejen díky tamní známé a hlavně mezi dětmi populární perníkové chaloupce, ale zejména díky navrhovateli Jaroslavu Bělkovi, výpravčímu sloužícímu ve stanici úplně jiné, výpravčí Šebelové, která s členy rodiny hýčká tamní zeleň a na zimu nosí do tepla obří květináče s květinami, díky řediteli brněnské Regionální správy majetku Českých drah Lubomíru Křivánkovi, coby správci objektu, ale také díky exstarostce městské části Ivaně Telecké, která se s panem Bělkou postarala o náležitou propagaci.

Vítězné nádraží získalo 1 980 hlasů z celkem 6 900 zaslaných (jedna vylosovaná hlasující byla obdarována Kilometrickou bankou ČD). Štafetu lidem z Chrlic předali loňští vítězové z Rynoltic. Závěrečná slova, podobně jako ta úvodní, patřila poděkování nejen všem, kteří tuto soutěž už osmým rokem chystají, ale hlavně všem lidem, kteří se i přes nesnáze o naše zastávky a nádraží starají a zvelebují je.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.67

Fotogalerie

Další články této rubriky

ČD opět uspěly v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023ČD opět uspěly v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023

6.12.2023 - České dráhy po roce opět zvítězily v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023, a to v kategorii Poskytovatel dopravních služeb. Dopravce tak obhájil loňské vítězství a celkově už v této anketě posbíral šest cen. ČD zvítězily… »

V Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanterV Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanter

5.12.2023 - České dráhy od společnosti Škoda Group převzaly a uvedly do pravidelného provozu již osmý vlak RegioPanter řady 640.2. Nová jednotka určená pro tratě Olomouckého kraje nese označení 640.214. Poprvé jednotka vyjela 15. listopadu… »

Vectrony zamířily na západ Čech a na MoravuPřevzali jsme letošní devátý a desátý Vectron

4.12.2023 - České dráhy v říjnu převzaly další dvě lokomotivy Siemens Vec­tron od leasingové společnosti RSL. Letos už zbývají dodat poslední dva plánované stroje. Jejich předání je plánované na prosinec. V roce 2024 poskytne společnost… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika