Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / NDŽ: Z Prahy přijede Pendolino, z Plzně railjet

NDŽ: Z Prahy přijede Pendolino, z Plzně railjet

3.5.2018 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy ladí program a organizaci Národního dne železnice, který se letos uskuteční v Českých Budějovicích.

NDŽ: Z Prahy přijede Pendolino, z Plzně railjet

V místním SOKV ČD Cargo se v polovině dubna uskutečnil další kontrolní den. Zástupci národního dopravce s policisty, městskými strážníky a úředníky samosprávy například probrali možnosti parkování, lokace Světů historie, změny a zábavy anebo umístění tribun. Naopak naplánované už jsou trasy protokolárních vlaků. Ty a další speciálně vypravené vlaky se promítnou do letní změny jízdních řádů, která vejde v platnost 10. června 2018. Prozradíme, že na jih Čech vyrazí z Prahy protokolární Pendolino, z Plzně přijede railjet. Na spoje budou v prodeji jízdenky a rezervační doklady. Další kontrolní den se uskuteční na konci června, samotný den železnice pak 22. září 2018.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika