Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nástupiště a podchod v Karviné září novotou

Nástupiště a podchod v Karviné září novotou

14.5.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Hlavní nádraží v Karviné v Moravskoslezském kraji se v rámci optimalizace trati Český Těšín – Dětmarovice dočkalo zasloužené modernizace. Začátkem dubna skončily všechny důležité stavební práce, které probíhaly od loňského jara.

Nástupiště a podchod v Karviné září novotou

Stavbaři úplně zbourali a nově postavili druhé a třetí ostrovní nástupiště, ke kterým se přidal letos ještě první peron. Nástupiště díky tomu nyní mají nová zastřešení, ale i výtahy, nové obložení dostal i zrekonstruovaný a rozšířený podchod. Cestujícím, používajícím jak mezinárodní expresy ze Slovenska, ale i regionální spoje moravskoslezského integrovaného dopravního systému, již také slouží zcela nový informační systém. Kromě toho se připravuje celková rekonstrukce nádražní budovy, kde správce infrastruktury plánuje opravu střechy, stavební úpravy odbavovací haly a další práce. 


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.8

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika