Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023

Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun.

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

Největší změnou v rámci celé stavby projde právě nádraží na Veleslavíně. Jeho konečná podoba vzešla z architektonické soutěže. Koleje i nástupiště se přesunou pod zem, cestující zde navíc získají pohodlnější přestup na metro. Moderní parametry však dostane celý navazující úsek. Přibude nová zastávka Praha-Liboc, zmodernizovaná stanice Praha-Ruzyně se přemístí na opačnou stranu Drnovské ulice. Vlaky zde rovněž mají v budoucnu podstatně zrychlit. Například v úseku, kde je dnes traťová rychlost pouhých 40 km/h, se zvýší na dvojnásobek. Předpokládané náklady na stavbu dosahují téměř 10 miliard korun, práce by měly začít na konci roku 2026 a potrvají přibližně tři roky.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD opět uspěly v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023ČD opět uspěly v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023

6.12.2023 - České dráhy po roce opět zvítězily v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023, a to v kategorii Poskytovatel dopravních služeb. Dopravce tak obhájil loňské vítězství a celkově už v této anketě posbíral šest cen. ČD zvítězily… »

V Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanterV Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanter

5.12.2023 - České dráhy od společnosti Škoda Group převzaly a uvedly do pravidelného provozu již osmý vlak RegioPanter řady 640.2. Nová jednotka určená pro tratě Olomouckého kraje nese označení 640.214. Poprvé jednotka vyjela 15. listopadu… »

Vectrony zamířily na západ Čech a na MoravuPřevzali jsme letošní devátý a desátý Vectron

4.12.2023 - České dráhy v říjnu převzaly další dvě lokomotivy Siemens Vec­tron od leasingové společnosti RSL. Letos už zbývají dodat poslední dva plánované stroje. Jejich předání je plánované na prosinec. V roce 2024 poskytne společnost… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika