Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nádraží v Plzni i přilehlou trať čeká obnova

Nádraží v Plzni i přilehlou trať čeká obnova

15.12.2020 – autor: JOSEF HOLEK

Rekonstrukce památkově chráněné výpravní budovy plzeňského hlavního nádraží a trati mezi městskými částmi Lobzy a Koterov. To jsou dva projekty, které má v plánu Správa železnic v západočeské metropoli. Na zhotovitele už správa vypsala výběrové řízení. Zahájení prací je plánováno na březen 2021, trvat by měly dva a půl roku.

Nádraží v Plzni i přilehlou trať čeká obnova

Rekonstrukce bude zahrnovat opravu střešního a obvodového pláště, rozvody, horní halu, veřejná WC, hlavní hala bude mít nové osvětlení aj. Předpokládané celkové náklady dosahují 721 milionů korun. V případě zhruba čtyřkilometrové spojnice Lobzy a Koterova obnovou projde nejen úsek, ale také stanice Plzeň-Koterov, která se však po rekonstrukci pro cestující uzavře. Nově jim bude sloužit zastávka Plzeň-Slovany s lepším přestupem na MHD. Dokončení prací je plánováno v lednu 2024.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika