Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nádraží v Plzni i přilehlou trať čeká obnova

Nádraží v Plzni i přilehlou trať čeká obnova

15.12.2020 – autor: JOSEF HOLEK

Rekonstrukce památkově chráněné výpravní budovy plzeňského hlavního nádraží a trati mezi městskými částmi Lobzy a Koterov. To jsou dva projekty, které má v plánu Správa železnic v západočeské metropoli. Na zhotovitele už správa vypsala výběrové řízení. Zahájení prací je plánováno na březen 2021, trvat by měly dva a půl roku.

Nádraží v Plzni i přilehlou trať čeká obnova

Rekonstrukce bude zahrnovat opravu střešního a obvodového pláště, rozvody, horní halu, veřejná WC, hlavní hala bude mít nové osvětlení aj. Předpokládané celkové náklady dosahují 721 milionů korun. V případě zhruba čtyřkilometrové spojnice Lobzy a Koterova obnovou projde nejen úsek, ale také stanice Plzeň-Koterov, která se však po rekonstrukci pro cestující uzavře. Nově jim bude sloužit zastávka Plzeň-Slovany s lepším přestupem na MHD. Dokončení prací je plánováno v lednu 2024.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika