Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nadace pořádá sbírku na opravu vozu Calm

Nadace pořádá sbírku na opravu vozu Calm

21.3.2016 – autor: MARTIN NAVRÁTIL

Sbírku na opravu prvorepublikového přípojného vozu řady Calm 4-7028 vyhlásila začátkem března v prostorech Muzea hlavního města Prahy na výstavě Nádraží Těšnov – provoz obnoven Nadace Okřídlené kolo (NOK). Ta už pomohla v minulosti oživit parní lokomotivu Rosničku 464.202 nebo 314.303 zvanou Kocúr. Přispět lze zasláním SMS s textem DMS CALM na číslo 87 777.

Nadace pořádá sbírku na opravu vozu Calm

Detaily sbírky přiblížili ředitelka hostitelského Muzea hlavního města Prahy Zuzana Strnadová, předseda správní rady NOK Antonín Blažek, František Bureš, člen představenstva ČD a Martin Vavrečka předseda dozorčí rady NOK. Antonín Blažek vysvětlil, že Calm by se po opravě měl nejčastěji používat ve spojení se Stříbrným šípem majitele VUZ, jehož oprava v DPOV PSO Nymburk právě končí, čímž vzroste kapacita unikátního vlaku na zhruba 120 míst. Vůz symbolizuje prvorepublikové československé úspěchy na poli zavádění motorizace na železnice, v níž byla ČSR na špici Evropy. Stane se vítaným přírůstkem do „stáda“ tažených vozidel.  

Vavrečka doplnil, že vítána je i podpora partnerů z oblasti železničního průmyslu a že na konto nadace poputují i další výnosy Nadace a z části výnosu z pojízdných reklamních vozů ČD Cargo, které jsou společným nápadem VUZ a DPOV.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.8

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika