Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nadace pořádá sbírku na opravu vozu Calm

Nadace pořádá sbírku na opravu vozu Calm

21.3.2016 – autor: MARTIN NAVRÁTIL

Sbírku na opravu prvorepublikového přípojného vozu řady Calm 4-7028 vyhlásila začátkem března v prostorech Muzea hlavního města Prahy na výstavě Nádraží Těšnov – provoz obnoven Nadace Okřídlené kolo (NOK). Ta už pomohla v minulosti oživit parní lokomotivu Rosničku 464.202 nebo 314.303 zvanou Kocúr. Přispět lze zasláním SMS s textem DMS CALM na číslo 87 777.

Nadace pořádá sbírku na opravu vozu Calm

Detaily sbírky přiblížili ředitelka hostitelského Muzea hlavního města Prahy Zuzana Strnadová, předseda správní rady NOK Antonín Blažek, František Bureš, člen představenstva ČD a Martin Vavrečka předseda dozorčí rady NOK. Antonín Blažek vysvětlil, že Calm by se po opravě měl nejčastěji používat ve spojení se Stříbrným šípem majitele VUZ, jehož oprava v DPOV PSO Nymburk právě končí, čímž vzroste kapacita unikátního vlaku na zhruba 120 míst. Vůz symbolizuje prvorepublikové československé úspěchy na poli zavádění motorizace na železnice, v níž byla ČSR na špici Evropy. Stane se vítaným přírůstkem do „stáda“ tažených vozidel.  

Vavrečka doplnil, že vítána je i podpora partnerů z oblasti železničního průmyslu a že na konto nadace poputují i další výnosy Nadace a z části výnosu z pojízdných reklamních vozů ČD Cargo, které jsou společným nápadem VUZ a DPOV.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.8

Další články této rubriky

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika