Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nabourané Pendolino z Bohumína se opravovat nebude

Nabourané Pendolino z Bohumína se opravovat nebude

14.4.2023

Pendolino, které se loni v červnu v Bohumíně na Karvinsku srazilo s posunovací lokomotivou, České dráhy neopraví. Nebylo by to ekonomické. Náklady na opravu se odhadují na 200 až 250 milionů korun.

Nabourané Pendolino z Bohumína se opravovat nebude

Nepoškozené vozy dopravce využije jako zdroj náhradních dílů pro zbývající soupravy. Těch mají momentálně ČD sedm. Jednu, po nehodě v Bohumíně, z provozu vyřadí, v provozu jich bude pět. Dopravce neuvažuje o tom, že by Pendolino nahradil novou soupravou stejného výrobce. Výroba jednoho jediného kusu nebo nízkopočetné série již běžně nevyráběné jednotky není ekonomicky smysluplná. Pro rychlá expresní spojení již aktuálně ČD využívají jiný koncept. Jde o nové vlaky pro dálkovou dopravu ComfortJet, které se částečně vyrábějí v Ostravě a první dodávky se očekávají v závěru letošního roku. Objednáno má společnost 20 devítivozových jednotek a 50 lokomotiv. Lokomotivy a jednotky budou využívány na různých linkách. Nehodu v Bohumíně nepřežil strojvedoucí vlaku. Dalších pět lidí se zranilo. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika