Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Nabourané Pendolino z Bohumína se opravovat nebude

Nabourané Pendolino z Bohumína se opravovat nebude

14.4.2023

Pendolino, které se loni v červnu v Bohumíně na Karvinsku srazilo s posunovací lokomotivou, České dráhy neopraví. Nebylo by to ekonomické. Náklady na opravu se odhadují na 200 až 250 milionů korun.

Nabourané Pendolino z Bohumína se opravovat nebude

Nepoškozené vozy dopravce využije jako zdroj náhradních dílů pro zbývající soupravy. Těch mají momentálně ČD sedm. Jednu, po nehodě v Bohumíně, z provozu vyřadí, v provozu jich bude pět. Dopravce neuvažuje o tom, že by Pendolino nahradil novou soupravou stejného výrobce. Výroba jednoho jediného kusu nebo nízkopočetné série již běžně nevyráběné jednotky není ekonomicky smysluplná. Pro rychlá expresní spojení již aktuálně ČD využívají jiný koncept. Jde o nové vlaky pro dálkovou dopravu ComfortJet, které se částečně vyrábějí v Ostravě a první dodávky se očekávají v závěru letošního roku. Objednáno má společnost 20 devítivozových jednotek a 50 lokomotiv. Lokomotivy a jednotky budou využívány na různých linkách. Nehodu v Bohumíně nepřežil strojvedoucí vlaku. Dalších pět lidí se zranilo. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika