Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na Vysočinu zamířily nové jednotky RegioPanter

Na Vysočinu zamířily nové jednotky RegioPanter

8.8.2023

České dráhy od společnosti Škoda Group v červenci v Plzni převzaly jednotku 650.229 RegioPanter pro Kraj Vysočina. Poté se přesunula do domovského depa v Havlíčkově Brodě. Jedná se o čtvrtý Panter pro tento region. V pořadí třetí sem dorazil už na konci června.

Na Vysočinu zamířily nové jednotky RegioPanter

Moderní dvouvozový elektrický vlak tehdy doplnil dvě jednotky, které od konce května jezdí na trati mezi Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou a také na trati č. 225 Havlíčkův Brod – Jihlava / Jihlava-město. Nové elektrické jednotky určené pro Vysočinu vyrábí Škoda Group. Jednotky RegioPanter mají kapacitu 140 míst k sezení a nabízejí vše, co od moderního cestování zákazníci žádají. Jsou nízkopodlažní, klimatizované, mají moderní audiovizuální informační systém a díky wi-fi připojení, elektrickým zásuvkám, USB portům nebo sklopným a rozkládacím stolkům lze čas na cestě využít například k práci, studiu, nebo sledování filmů. Ve vlaku jsou k dispozici také zásuvky na dobíjení baterií elektrických invalidních vozíků nebo elektrokol. Samozřejmostí je prostor pro umístění kočárků nebo jízdních kol. Další nové RegioPantery by měly na Vysočinu doputovat během prázdnin a kromě zmíněných linek obslouží spoje mezi Havlíčkovým Brodem a Kolínem.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika