Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na Ústeckoorlicku časem vzniknou dva tunely

Na Ústeckoorlicku časem vzniknou dva tunely

25.7.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Jeden z posledních nezmodernizovaných úseků 1. tranzitního koridoru leží mezi Chocní a Ústím nad Orlicí. Zamýšlená optimalizace se nyní nachází ve fázi aktualizace takzvané zelené varianty ze studie proveditelnosti. Prověřena bude nejen ekonomická efektivnost, ale i dodržení hlukových limitů.

Na Ústeckoorlicku časem vzniknou dva tunely

Pokud vše půjde podle plánu, měly by na přeložené trase vzniknout hned dva nové tunely – první s názvem Hemže v délce 1,15 km a druhý, Oucmanický v délce takřka 5 km. Současně by měly vzniknout dva mosty přes Tichou Orlici o délkách 588 a 295 metrů. Tím by zaniklo poslední traťové rychlostní omezení na prvním koridoru. Rychlost bude projektována na 120 až 160 km/h. Předpoklad zahájení prací je stanoveno do období po roce 2020. S tělesem stávající trati se počítá jako s variantou pro zachování regionální osobní dopravy.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.6

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika