Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na tratích v PID lze jezdit na papírové jízdenky

Na tratích v PID lze jezdit na papírové jízdenky

17.2.2016 – autor: REDAKCE

Všechny papírové jízdenky, které cestující používají v Pražské integrované dopravě (PID), jim od začátku února poslouží i na železničních tratích PID. Výjimkou je dvoupásmová jízdenka na 15 minut za 12, respektive 6 Kč.

Na tratích v PID lze jezdit na papírové jízdenky

Novinka pomůže těm, kteří již mají jízdenku PID označenou například z pražské MHD nebo z návazného příměstského autobusu a na mnoha příměstských tratích jim dosud tato jízdenka ve vlacích neplatila.

Dohodu o uznávání všech druhů papírových jízdenek PID pro jednotlivou jízdu uvítali také zástupci Českých drah. „Díky úplné integraci na dalších, především okrajových tratích se výrazně zlepší a zjednoduší cestování lidí nejen do centra Prahy, ale také v okolí hlavního města a po radiálních trasách. Očekáváme pak vyšší zájem o využití veřejné dopravy v pražské příměstské dopravě a větší vytížení železničních spojů, které jsou v mnoha směrech nejrychlejší dopravou do zaměstnání nebo do školy,“ uvedl Alois Kašpar, ředitel Regionálního obchodního centra ČD pro Prahu a Středočeský kraj.

Od 1. 2. 2016 je zařazena do systému PID také železniční zastávka Velký Borek (tarifní pásmo 4). Zároveň tak vznikla další linka systému Esko: S33 (Mělník – Velký Borek – Mšeno).


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika