Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na trať z Brna do Blanska se vrátily vlaky

Na trať z Brna do Blanska se vrátily vlaky

13.1.2023

Přesně rok poté, co se koridorová trať z Brna do Blanska uzavřela kvůli modernizaci celého úseku pro veškerou dopravu, se na ni v prosinci od začátku platnosti nového jízdního řádu vrátily regionální vlaky a rychlíky linky R19 Svitava jezdící mezi Prahou a Brnem. Díky tomu odpadá přestup na náhradní autobusovou dopravu a jízda je skoro o 40 minut rychlejší.

Na trať z Brna do Blanska se vrátily vlaky

Spoje Svitava zvládnou v JŘ 2023 cestu z Pardubic do Brna za 1 hodinu a 56 minut, opačným směrem trvá 2 hodiny a 4 minuty. Navíc obsluhují i řadu menších regionálních center, jako je Choceň, Ústí nad Orlicí, Svitavy, Letovice a řadu dalších měst. Zrychlí se tak cestování mezi regiony. Například cestovní čas vlakem mezi Hradcem Králové a Brnem bude až o hodinu kratší. Spoje Svitava jezdí ve dvouhodinovém intervalu a zhruba dvě třetiny z nich obslouží jednotky InterPanter. Na zbývajících vlacích se objeví klasické rychlíkové soupravy. Ostatní dálkové spoje, tedy mezinárodní expresy do Vídně, Bratislavy či Budapešti, budou do poloviny letošního roku ještě jezdit přes Havlíčkův Brod. Pokračují totiž práce mezi Brandýsem nad Orlicí a Ústím nad Orlicí a na modernizaci pardubického železničního uzlu. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika