Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na trať mezi Havlíčkovým Brodem a Kolínem vyjely RegioPantery

Na trať mezi Havlíčkovým Brodem a Kolínem vyjely RegioPantery

10.9.2023

Do Středočeského kraje dorazily 1. září na pravidelné lince elektrické jednotky RegioPanter z Vysočiny. Tyto moderní vlaky začaly obsluhovat spoje na trati č. 230 z Havlíčkova Brodu přes Světlou nad Sázavou, Golčův Jeníkov, Čáslav a Kutnou Horu do Kolína, a to díky posunutí neutrálního pole (úsek bez napájení elektřinou) ve stanici Sázavka.

RegioPantery na Vysočině jsou kompletní

Soupravy nabízí komfortní cestování v klimatizovaném a nízkopodlažním interiéru, samozřejmostí připojení k internetu pomocí wi-fi a nabíjení přenosné elektroniky. RegioPantery se v následujících letech rozšíří také na další tratě ve středních Čechách. Příští rok by se jich v tomto regionu mělo na kolejích objevit dalších dvaadvacet. Vyjedou na trasy z Prahy do Ústí nad Labem a do Čáslavi přes Kolín. Nyní jsou ve výrobě. Na Vysočině už jezdí celkem šest RegioPanterů. Poprvé v tomto kraji vyjely na začátku letošního května. Cestující se s nimi svezou na trati č. 250 mezi Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou, na trati č. 225 Havlíčkův Brod – Jihlava / Jihlava město a nově i na zmíněné trati 230 spojující Vysočinu s Kolínem a Kutnou Horou, tedy třetím a pátým nejlidnatějším středočeským městem. Poslední, šestý, dorazil na Vysočinu začátkem srpna.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.67

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika