Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na testy do Velimi dorazilo nové TGV z Alstomu

Na testy do Velimi dorazilo nové TGV z Alstomu

10.1.2023

Na zkušební okruh naší dceřiné společnosti VUZ ve Velimi zavítala počátkem prosince vysokorychlostní jednotka TGV M. Jde o zcela nový vlak firmy Alstom s názvem Avelia Horizon, který má začít vozit cestující ve Francii v roce 2024, kdy se uskuteční olympiáda v Paříži.

Na testy do Velimi dorazilo nové TGV z Alstomu

Na okruhu Výzkumného Ústavu Železničního setrvá několik týdnů až měsíců a podstoupí zejména zkoušky podvozku a jízdních vlastností při rychlosti 200 km/h. Testovat se má i pohodlí cestujících při jízdě. První etapu výroby nového vlaku představil Alstom v květnu roku 2021 v závodě v Belfortu ve Francii. Jedná se o novou generaci rychlovlaků, kterou SNCF pokřtily na řadu TGV M. Maximální provozní rychlost je 350 km/h a kapacita jedné jednotky činí 740 cestujících. Zvládnout by měly čtyři různé systémy napájení, aby s nimi mohl dopravce zajíždět i do dalších evropských zemí. Měnit by se flexibilně měly dát počty vozů podle poptávky, stejně tak půjde přeměňovat vůz 1. třídy na 2. třídu. SNCF objednala 100 těchto vlaků v roce 2018. Hodnota kontraktu je 2,7 miliardy euro. Částka zahrnuje i 170 milionů na údržbu a případné dovybavení vlaků.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika