Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na testy do Velimi dorazilo nové TGV z Alstomu

Na testy do Velimi dorazilo nové TGV z Alstomu

10.1.2023

Na zkušební okruh naší dceřiné společnosti VUZ ve Velimi zavítala počátkem prosince vysokorychlostní jednotka TGV M. Jde o zcela nový vlak firmy Alstom s názvem Avelia Horizon, který má začít vozit cestující ve Francii v roce 2024, kdy se uskuteční olympiáda v Paříži.

Na testy do Velimi dorazilo nové TGV z Alstomu

Na okruhu Výzkumného Ústavu Železničního setrvá několik týdnů až měsíců a podstoupí zejména zkoušky podvozku a jízdních vlastností při rychlosti 200 km/h. Testovat se má i pohodlí cestujících při jízdě. První etapu výroby nového vlaku představil Alstom v květnu roku 2021 v závodě v Belfortu ve Francii. Jedná se o novou generaci rychlovlaků, kterou SNCF pokřtily na řadu TGV M. Maximální provozní rychlost je 350 km/h a kapacita jedné jednotky činí 740 cestujících. Zvládnout by měly čtyři různé systémy napájení, aby s nimi mohl dopravce zajíždět i do dalších evropských zemí. Měnit by se flexibilně měly dát počty vozů podle poptávky, stejně tak půjde přeměňovat vůz 1. třídy na 2. třídu. SNCF objednala 100 těchto vlaků v roce 2018. Hodnota kontraktu je 2,7 miliardy euro. Částka zahrnuje i 170 milionů na údržbu a případné dovybavení vlaků.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika