Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na rychlících z Prahy do Brna jezdí InterPanter

Na rychlících z Prahy do Brna jezdí InterPanter

11.3.2016 – autor: REDAKCE

Od 1. března obsluhuje rychlíky na trase Praha – Pardubice – Česká Třebová – Brno další moderní, bezbariérová a klimatizovaná jednotka InterPanter. Na začátku dubna a května se vymění všechny staré soupravy na těchto rychlících za moderní jednotky. Ty nabízejí cestujícím Wi-Fi připojení k internetu nebo elektrické zásuvky pro napájení mobilních telefonů a notebooků.

Na rychlících z Prahy do Brna jezdí InterPanter

„Obyvatelé Přelouče, Chocně, Ústí nad Orlicí, Svitav, Březové nad Svitavou, Letovic, Skalice nad Svitavou a Blanska budou do dvou měsíců cestovat prakticky všemi rychlíky na lince Praha – Brno stejně komfortně, jako cestující dálkových vlaků railjet a EuroCity,“ příslibil Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za úsek osobní dopravy. Změna souprav souvisí s postupnou dodávkou rychlíkových jednotek InterPanter, která má skončit letos v květnu.

První nízkopodlažní rychlíková souprava

Výhod má nový vlak hned několik. Jednotka představuje první nízkopodlažní rychlíkovou soupravu ČD. Díky tomu do ní velmi snadno nastoupí maminky s kočárky, lidé na invalidním vozíku, senioři nebo cyklisté. Hlavně v létě ocení cestující klimatizaci, soupravy mají Wi-Fi připojení k internetu. V létě by se v nich měly objevit také automaty na občerstvení.

Od 1. Března jezdí nové jednotky InterPanter na rychlících 870 a 872 Slavkov a Punkva a na spojích 869 a 871 Špilberk a Punkva. V dalších týdnech pak přibydou další spoje obsluhované nejmodernějšími jednotkami InterPantery.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 3.67

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika