Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na rychlících z Prahy do Brna jezdí InterPanter

Na rychlících z Prahy do Brna jezdí InterPanter

11.3.2016 – autor: REDAKCE

Od 1. března obsluhuje rychlíky na trase Praha – Pardubice – Česká Třebová – Brno další moderní, bezbariérová a klimatizovaná jednotka InterPanter. Na začátku dubna a května se vymění všechny staré soupravy na těchto rychlících za moderní jednotky. Ty nabízejí cestujícím Wi-Fi připojení k internetu nebo elektrické zásuvky pro napájení mobilních telefonů a notebooků.

Na rychlících z Prahy do Brna jezdí InterPanter

„Obyvatelé Přelouče, Chocně, Ústí nad Orlicí, Svitav, Březové nad Svitavou, Letovic, Skalice nad Svitavou a Blanska budou do dvou měsíců cestovat prakticky všemi rychlíky na lince Praha – Brno stejně komfortně, jako cestující dálkových vlaků railjet a EuroCity,“ příslibil Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za úsek osobní dopravy. Změna souprav souvisí s postupnou dodávkou rychlíkových jednotek InterPanter, která má skončit letos v květnu.

První nízkopodlažní rychlíková souprava

Výhod má nový vlak hned několik. Jednotka představuje první nízkopodlažní rychlíkovou soupravu ČD. Díky tomu do ní velmi snadno nastoupí maminky s kočárky, lidé na invalidním vozíku, senioři nebo cyklisté. Hlavně v létě ocení cestující klimatizaci, soupravy mají Wi-Fi připojení k internetu. V létě by se v nich měly objevit také automaty na občerstvení.

Od 1. Března jezdí nové jednotky InterPanter na rychlících 870 a 872 Slavkov a Punkva a na spojích 869 a 871 Špilberk a Punkva. V dalších týdnech pak přibydou další spoje obsluhované nejmodernějšími jednotkami InterPantery.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 3.67

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika