Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na okruh dorazilo Pendolino vybavené zabezpečovačem ETCS

Na okruh dorazilo Pendolino vybavené zabezpečovačem ETCS

7.2.2024

Do Zkušebního centra VUZ ve Velimi dorazila v pondělí 22. ledna jednotka Pendolino 680.004. Jedná se o prototyp tohoto vlaku s evropským zabezpečovačem ETCS. Dceřiná společnost ČD - Telematika na okruhu další dceřinky ČD Výzkumného Ústavu Železničního jednotku otestuje, pak bude následovat montáž do ostatních šesti jednotek.

Na okruh dorazilo Pendolino vybavené zabezpečovačem ETCS

Montáž ETCS do první soupravy začala loni v září, a to ve společnosti ČMŽO – elektronika, která je subdodavatelem ČD - Telematiky. Prototypová zástavba se uskutečnila netradičně v Oblastním centru údržby Střed v pražské Michli. Celkově bude kromě prototypu zastavěno pět sériových jednotek, u šesté se zastaví pouze jeden hlavový vůz. Jde o jednotku poškozenou při vážné nehodě v červnu 2022 v Bohumíně, u které nedojde k opravě poškozené části. Dopravce se před časem nicméně rozhodl, že pět nepoškozených vozů zařadí do výměnného systému těžké údržby s ostatními Pendoliny. Tento systém zkrátí dobu těžké údržby na třetinu, tedy z 90 na zhruba 30 dní. Kvůli instalaci ETCS je vždy jedna z jednotek mimo provoz. Zakázku na zástavbu ETCS do Pendolin získala za 413,9 milionu korun ČD - Telematika.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika