Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na lyže s ČD Ski

Na lyže s ČD Ski

20.1.2020 – autor: JOSEF HOLEK

S jízdenkou Českých drah v některých lyžařských střediscích opět ušetříte. Dopravce opět přišel se sezonní nabídkou ČD Ski. Výrazné slevy je možné uplatnit nejen v tuzemsku, ale i v Tatrách či Alpách. Do zahraničí je navíc možné vyrazit pohodlnými nočními vlaky, expresy nebo Pendolinem.

ČD Ski láká na slevy skipasů

Při nákupu skipasu můžete vybraných českých i zahraničních areálech výrazně ušetřit s jízdenkou Českých drah. Od 11. ledna do 29. března letošního roku totiž běží již patnáctá sezona nabídky ČD Ski, kterou každoročně využívají tisíce lyžařů. Nabídka se letos příliš nezměnila, opět je možné vyrazit do řady středisek v České republice, na Slovensku i ve Švýcarsku.

Podle Aleše Kučery, manažera projektu ČD Ski, lyžaři v tuzemsku získají po předložení platné jízdenky ČD slevu dvacet procent na denní skipas, ve slovenském rezortu ve Velké Fatře na Malinu Brdu a ve švýcarském areálu Davos Klosters pak dvacetiprocentní slevu na dvoudenní nebo třídenní skipas. „Šumavský skiareál Lipno v rámci bonusového produktu ČD Yetti nabízí dokonce slevu ve výši třicet procent na denní skipas pro ty, kteří přijedou na lyže vlakem. Na slovenském Štrbském Plesu dostanou cestující ČD slevu dvacet procent na dvoudenní skipas v půjčovně lyží Tatraski,“ doplnil Kučera.

Ráno na sjezdovce

Zatímco do českých středisek je možné vyrazit rychlíky nebo osobními vlaky, na Slovensko jezdí denní i noční expresy a do Švýcarska přímý, lůžkový vůz. „Přímé denní spoje i noční vlaky kategorie EuroNight nabízejí nejrychlejší spojení do Vysokých Tater s návaznými přípoji na Štrbské Pleso do skiareálu na Solisku. To je dostupné s přestupem na zubačku ve Štrbě. Každý den sem vypravujeme i velmi pohodlné spoje SC Pendolino. V pátek na Slovensko jezdí i jedno Pendolino navíc, zpět do Prahy se vrací v sobotu dopoledne,“ upřesnil Kučera.

Pohodlně je možné vyrazit i do Alp. Z Prahy vyjíždí každý den v 18:01 Jižní expres Ex 337 s přímým lůžkovým vozem do švýcarského Curychu (vůz dále řazen do expresů 462 a 466). „Díky přestupu Sargansu mohou být lyžaři ráno v horském městečku Davos Dorf, nedaleko lanovky na Parsenn, nebo v Klosters přímo u lanovky,“ vyzdvihl Kučera. V okolí Davosu, v kantonu Graubünden, je možné využít až 300 km sjezdovek.

Podrobné informace o projektu ČD Ski, podmínkách čerpání slev a tipy na spojení a výhodné jízdenky jsou k dispozici na stránkách www.cd.cz/cdski.

S ČD do Alp

Mezi čtyřmi skiareály v rámci Davos Klosters se lze pohybovat vlakem Rhétské dráhy, na který platí společný skipas a zastávky jsou u nástupních stanic lanovek. Ceny jízdenek v lůžkovém voze ČD vlaku Ex337 nejsou příliš vysoké, jedna cesta z Prahy do švýcarské stanice Sargans (7:23), kde je přestup na přípoj do Landquartu a Davosu (příjezd v 8:53), stojí v třímístném lůžkovém kupé zhruba 2090 Kč (cena vč. švýcarského přípoje do Davosu). Pro získání slevy 20 % na 2denního nebo 3denního skipasu cestující ČD předloží na pokladně Bergbahn Davos Klosters ubytovací příplatek z lůžkového vozu s uvedeným datem příjezdu do Sargansu a počtem osob. Výměnou na pokladně Bergbahn v Davosu nebo Klosters získá cestující zvýhodněný skipas (rezervační lůžkový příplatek odevzdá na pokladně Bergbahn). Kdo chce navštívit jiná místa ve Švýcarsku, může vystoupit i v Buchsu poblíž hranic s Lichtenštejnskem nebo v Sargansu. V těchto stanicích je možné přestoupit na přípoje do St. Gallenu, Churu, ale i směrem do střediska Svatý Mořic.

 


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 5

Další články této rubriky

Depa v Praze propojila nová spojkaDepa v Praze propojila nová spojka

28.4.2021 - Významnou úsporu nákladů a vyšší efektivitu při údržbě a opravách vlaků Českých drah přinese nové propojení mezi středisky údržby v pražské Michli (Praha Jih) a ve Vršovicích. Dopravce ho vybudoval jako vlastní alternativu… »

Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie

27.4.2021 - Po mnohaletém růstu počtu cestujících ve vlacích Českých drah se loni tento trend obrátil. Na vině je pandemie koronaviru, která zájem lidí dočasně zastavila. České dráhy loni přepravily 117,7 milionu zákazníků, což… »

Finanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů KčFinanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů Kč

26.4.2021 - Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021–2023. Zároveň schválilo a navýšilo roční rozpočet na 5 milionů korun, oproti minulým letům, kdy byl roční… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika