Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na kartu ODISku lze nově umístit aplikace Českých drah

Na kartu ODISku lze nově umístit aplikace Českých drah

12.7.2021 – autor: PETR SLONEK

Spolupráce mezi Českými drahami a Koordinátorem ODIS, který spravuje Integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje ODIS, pokračuje. Novinkou je umístění aplikací a produktů ČD na dopravní čipovou kartu ODISka. Ta se tak stává plnohodnotnou alternativou k In Kartě. První etapa společného projektu odstartovala už letos v lednu, od kdy je možné při nákupu elektronické jízdenky ČD využít ODISku jako nosič eTiketů.

Na kartu ODISku lze nově umístit aplikace Českých drah

Druhá fáze projektu kombinované karty ODISka NG (Nové Generace) propojení obou produktů posouvá ještě dál. Pokud má cestující novou personifikovanou ODISku NG, která má na zadní straně logo MAP ready, může si v ní nyní registrovat In Kartu a využívat jednu kartu jak v prostředí ODIS, tak v prostředí ČD. Na kartu tak lze nahrát tarifní produkty Českých drah, jako například aplikace IN 25, IN 50, IN 100, elektronické traťové jízdenky ČD, doplatek do 1. třídy, jednotlivé eTikety ČD (vždy zakoupené v e-shopu ČD nebo v mobilní aplikaci Můj Vlak) či elektronický studentský průkaz pro prokazování nároku na zlevněné jízdné.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Výstavba haly v Plzni je v poloviněVýstavba haly v Plzni je v polovině

23.6.2021 - Výstavba haly v areálu Oblastního centra údržby (OCÚ) Západ Českých drah v Plzni je ve své polovině. Moderní opravárenské zázemí pro údržbu a opravy nabídne 400 metrů kolejí, portálový jeřáb s nosností 5 tun a další… »

Tunely na IV. koridoru se pojede dvoustovkouTunely na IV. koridoru se pojede dvoustovkou

17.6.2021 - Práce na čtvrtém koridoru úspěšně pokračují. Tunel Deboreč je prakticky hotový, v mezenském už je dokončena primární klenba a základové pasy, rýsuje se i estakáda u Ješetic. Plánuje se rovněž stavba necelých dvacet… »

Depa v Praze propojila nová spojkaDepa v Praze propojila nová spojka

28.4.2021 - Významnou úsporu nákladů a vyšší efektivitu při údržbě a opravách vlaků Českých drah přinese nové propojení mezi středisky údržby v pražské Michli (Praha Jih) a ve Vršovicích. Dopravce ho vybudoval jako vlastní alternativu… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika