Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na jízdy parního vlaku po Šumavě dorazily stovky lidí

Na jízdy parního vlaku po Šumavě dorazily stovky lidí

30.8.2023

Série Šumavské léto s párou, kdy v první polovině července jezdil po Šumavě historický vlak tažený parní lokomotivou, přilákala při každém víkendu stovky lidí. Zájem byl podobný jako v minulých letech. O třetím červencovém víkendu lákalo cestující slunečné počasí, souprava o 150 místech byla téměř plná.

Na jízdy parního vlaku po Šumavě dorazily stovky lidí

Parní vlak jezdil každou sobotu a neděli od 1. do 16. července. Šumavou brázdil historický vlak tažený parní lokomotivou zvanou Kafemlejnek. Zařazeny v něm byly historické osobní vozy i bufetový vůz. Jezdil z Volar do Lenory, do Nové Pece a do Nového Údolí. Více než 120 let stará parní lokomotiva Kafemlejnek i historické vozy zvládly všechny jízdy bez problémů a závad. Protožeo Šumavské léto s párou je velký zájem, mělo by se v podobném rozsahu uskutečnit i v příštích letech. Stroje nazývané Kafemlejnek byly svého času nejrozšířenějšími lokomotivami českých lokálek. Později dosluhovaly na posunu v malých stanicích, výtopnách a vlečkách. Vyráběly se přes 35 let v počtu nejméně 300 kusů ve většině lokomotivek Rakousko-Uherska. Některé vydržely ve službě až do ukončení parního provozu.  


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika