Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na Hané se slavilo výročí tratě

Na Hané se slavilo výročí tratě

15.11.2023

Stovky návštěvníků dorazily v sobotu 14. října na oslavy Regionálního dne železnice v Čelechovicích na Hané. Železniční fanoušci se mohli projet historickým vlakem v čele s legendární parní lokomotivou Rosničkou (464.202).

Na Hané se slavilo výročí tratě

Ta vyrazila z hlavního nádraží v Olomouci do Kostelce na Hané a odvezla nadšené cestující do Senice na Hané a odpoledne se z Kostelce vrátila zpět do krajského města. Zájemci se mohli také vypravit do Čelechovic na Hané, kde byl připraven bohatý doprovodný program u příležitosti 140. výročí tamní tratě z Olomouce do Čelechovic. Ti, kdo se zajímají o železniční techniku, si zase nenechali ujít moderovanou prezentaci historických vozidel Českých drah. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika