Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na Hané se slavilo výročí tratě

Na Hané se slavilo výročí tratě

15.11.2023

Stovky návštěvníků dorazily v sobotu 14. října na oslavy Regionálního dne železnice v Čelechovicích na Hané. Železniční fanoušci se mohli projet historickým vlakem v čele s legendární parní lokomotivou Rosničkou (464.202).

Na Hané se slavilo výročí tratě

Ta vyrazila z hlavního nádraží v Olomouci do Kostelce na Hané a odvezla nadšené cestující do Senice na Hané a odpoledne se z Kostelce vrátila zpět do krajského města. Zájemci se mohli také vypravit do Čelechovic na Hané, kde byl připraven bohatý doprovodný program u příležitosti 140. výročí tamní tratě z Olomouce do Čelechovic. Ti, kdo se zajímají o železniční techniku, si zase nenechali ujít moderovanou prezentaci historických vozidel Českých drah. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD opět uspěly v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023ČD opět uspěly v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023

6.12.2023 - České dráhy po roce opět zvítězily v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023, a to v kategorii Poskytovatel dopravních služeb. Dopravce tak obhájil loňské vítězství a celkově už v této anketě posbíral šest cen. ČD zvítězily… »

V Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanterV Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanter

5.12.2023 - České dráhy od společnosti Škoda Group převzaly a uvedly do pravidelného provozu již osmý vlak RegioPanter řady 640.2. Nová jednotka určená pro tratě Olomouckého kraje nese označení 640.214. Poprvé jednotka vyjela 15. listopadu… »

Vectrony zamířily na západ Čech a na MoravuPřevzali jsme letošní devátý a desátý Vectron

4.12.2023 - České dráhy v říjnu převzaly další dvě lokomotivy Siemens Vec­tron od leasingové společnosti RSL. Letos už zbývají dodat poslední dva plánované stroje. Jejich předání je plánované na prosinec. V roce 2024 poskytne společnost… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika