Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na Dny NATO vyrazil rekordní počet spojů

Na Dny NATO vyrazil rekordní počet spojů

28.9.2016 – autor: PETR SLONEK

Také letos mohli návštěvníci největší bezpečnostní show Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil AČR o víkendu 17. až 18. září využít posílenou železniční dopravu.

Na Dny NATO vyrazil rekordní počet spojů

České dráhy opět vypravily speciální dálkové vlaky z Prahy, Brna a Olomouce až do Mošnova. Ve stanici Studénka navíc mimořádně zastavovala řada pravidelných spojů, včetně vlaků SC Pendolino. Posílení se dočkala i regionální osobní doprava. Dopravce přichystal zvláštní osobní vlaky, takže s prokladem pravidelných spojů jezdily ve špičkách zhruba každých 30 minut. České dráhy proto nasadily dvě jednotky CityElefant, přičemž kapacita této zdvojené soupravy činila zhruba 600 míst k sezení.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika