Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na Dny NATO vypravily ČD desítky posilových spojů

Na Dny NATO vypravily ČD desítky posilových spojů

25.9.2017 – autor: PETR SLONEK

České dráhy jako oficiální dopravce Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil AČR i letos usnadnily lidem cestu na největší středoevropskou vojensko-aviatickou show, která se uskutečnila od 16. do 17. září v prostorách Letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Na Dny NATO vypravily ČD desítky posilových spojů
Národní dopravce vypravil speciální dálkové vlaky z Prahy, Brna a Olomouce až do Mošnova – z metropole vyrazil například railjet. Ve stanici Studénka mimořádně zastavila řada spojů včetně vlaků SC Pendolino, které zde jinak běžně projíždí. Posílení se ve dnech konání akce dočkala i regionální osobní doprava. ČD vypravily zvláštní osobní vlaky, takže s prokladem pravidelných spojů jezdily ve špičkách zhruba každých 30 minut. Posíleny byly i vybrané soupravy od 7 do 19 hodin mezi Ostravou a zastávkou Mošnov, Ostrava Airport, přičemž na spojích byly nasazeny dvě jednotky CityElefant a kapacita této zdvojené soupravy činila cca 600 míst k sezení.

Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika