Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na Dny NATO vypravily ČD desítky posilových spojů

Na Dny NATO vypravily ČD desítky posilových spojů

25.9.2017 – autor: PETR SLONEK

České dráhy jako oficiální dopravce Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil AČR i letos usnadnily lidem cestu na největší středoevropskou vojensko-aviatickou show, která se uskutečnila od 16. do 17. září v prostorách Letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Na Dny NATO vypravily ČD desítky posilových spojů
Národní dopravce vypravil speciální dálkové vlaky z Prahy, Brna a Olomouce až do Mošnova – z metropole vyrazil například railjet. Ve stanici Studénka mimořádně zastavila řada spojů včetně vlaků SC Pendolino, které zde jinak běžně projíždí. Posílení se ve dnech konání akce dočkala i regionální osobní doprava. ČD vypravily zvláštní osobní vlaky, takže s prokladem pravidelných spojů jezdily ve špičkách zhruba každých 30 minut. Posíleny byly i vybrané soupravy od 7 do 19 hodin mezi Ostravou a zastávkou Mošnov, Ostrava Airport, přičemž na spojích byly nasazeny dvě jednotky CityElefant a kapacita této zdvojené soupravy činila cca 600 míst k sezení.

Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika