Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Myčka v Bohumíně se chlubí nejmodernější technologií

Myčka v Bohumíně se chlubí nejmodernější technologií

9.4.2020 – autor: MARTIN HARÁK

Oblastní centrum údržby Východ ČD uvedlo během ledna postupně do trvalého provozu na pracovišti technicko-hygienické údržby v Bohumíně kompletně zrekonstruovanou myčku železničních vozidel. Ta paří mezi nejmodernější svého druhu u Českých drah.

Myčka v Bohumíně se chlubí nejmodernější technologií

Myčka se španělskou technologií umožňuje díky speciálnímu počítačovému programu jednak průjezdné mytí, kdy mycí portály stojí na místě a vlak je protažen pomocí dieselové lokomotivy přes mycí kartáče či úplný mycí program, kdy je souprava přistavena do haly a je očištěna kompletně včetně čel vozidel za pomoci nastaveného programu podle obrysu umývaného vozidla. Nová technologie a nerezové mycí rámy vystřídaly původní technologii, která pocházela z roku 2004 a byla již zcela na hranici své životnosti. Během kompletní rekonstrukce byly ve dvě stě metrů dlouhé hale vyměněny pojezdové kolejnice, mycí rámy, čistírna odpadních vod, dávkování mycích prostředků včetně vybudování nové úpravny vody.

 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4

Další články této rubriky

Depa v Praze propojila nová spojkaDepa v Praze propojila nová spojka

28.4.2021 - Významnou úsporu nákladů a vyšší efektivitu při údržbě a opravách vlaků Českých drah přinese nové propojení mezi středisky údržby v pražské Michli (Praha Jih) a ve Vršovicích. Dopravce ho vybudoval jako vlastní alternativu… »

Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie

27.4.2021 - Po mnohaletém růstu počtu cestujících ve vlacích Českých drah se loni tento trend obrátil. Na vině je pandemie koronaviru, která zájem lidí dočasně zastavila. České dráhy loni přepravily 117,7 milionu zákazníků, což… »

Finanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů KčFinanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů Kč

26.4.2021 - Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021–2023. Zároveň schválilo a navýšilo roční rozpočet na 5 milionů korun, oproti minulým letům, kdy byl roční… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika