Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Můj vlak získal ocenění na konferenci v Londýně

Můj vlak získal ocenění na konferenci v Londýně

11.4.2023

Aplikace Můj vlak byla oceněna v rámci soutěže světové konference Transport Ticketing Global. Mezinárodní komise vyhodnotila aplikaci Českých drah jako nejlepší v kategorii Digital Champion.

Můj vlak získal ocenění na konferenci v Londýně

Ta je vyhrazená pro podniky odpovědné za vývoj nebo provoz digitální služby, která cestujícím zjednodušuje přístup k dopravě a jízdnému a současně změnila způsob, jakým mohou zákazníci dostávat informace, plánovat si cestu a využít flexibilní platební metody. Ocenění ČD získaly i díky tomu, že počet cestujících, kteří si koupí svou jízdenku přes e-shop nebo v aplikaci Můj vlak stále stoupá. Dopravce odbavuje už téměř 40 % lidí prostřednictvím online prodejních kanálů, což představuje zhruba 15% nárůst oproti předcovidovému roku 2019. Tato statistika zahrnuje všechny jízdenky včetně integrovaných dopravních systémů a jízdních dokladů OneTicket. Aplikace se stává nejvyužívanějším prodejním kanálem ČD, průběžně si drží vysoký rating 4,7 na App Store a okolo 4,5 na Google Play. ČD pracují na rozvoji aplikace, přidávají další spoje, na něž je možné koupit jízdenky. Jedná se zejména o návazné regionální autobusy a MHD.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika