Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Motorová lokomotiva pro Osoblažku je zpět na kolejích

Motorová lokomotiva pro Osoblažku je zpět na kolejích

2.4.2024

Po dlouhodobé opravě se na úzkorozchodnou dráhu, která vede z Třemešné do Osoblahy ve Slezsku a patří k významným turistickým lákadlům, počátkem března vrátila druhá motorová lokomotiva 705.914. Ta byla po opravě u společnosti CZ LOKO přepravena domů na úzkorozchodnou dráhu Třemešná ve Slezsku - Osoblaha.

Motorová lokomotiva pro Osoblažku je zpět na kolejích

Na místě dodavatel pokračoval ve zprovoznění lokomotivy přímo na úzkorozchodné dráze. Stroj se oživil, vyzkoušely se všechny komponenty a během března se uskutečnila technická a bezpečnostní zkouška. Následovat bude zkušební provoz modernizovaného stroje. České dráhy investovaly do obnovy několik milionů korun. Při modernizaci technici mimo jiné dosadili nový spalovací motor, trakční alternátor, chlazení hnacího agregátu nebo řídicí systém včetně pultů strojvedoucích. Kompletní obnovou prošly podvozky včetně elektromotorů. Po dokončení všech kroků a schválení vozidla budou mít ČD na Osoblažce k dispozici dvě soupravy skládající se z úzkorozchodné lokomotivy a úzkorozchodného vozu. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí Chystá se elektrifikace trati z Českých Velenic do Veselí nad Lužnicí

24.4.2024 - Správa železnic vybrala projektanta pro rekonstrukci a elektrizaci trati v úseku mezi Českými Velenicemi a Veselím nad Lužnicí. Stavba má umožnit provoz přímých elektrických vlaků na trati z Vídně přes Gmünd do Prahy. Traťová… »

Vlaky jezdí i mezi školními lavicemiVlaky jezdí i mezi školními lavicemi

23.4.2024 - V několika partnerských středních školách Českých drah se mohou pochlubit funkčními a skvěle vybavenými modelovými kolejišti. Jedním ze zařízení je Střední škola Edvarda Beneše v Břeclavi. »

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika