Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Modernizace uzlu Pardubice letos z větší části skončí

Modernizace uzlu Pardubice letos z větší části skončí

16.5.2023

Správa železnic hodlá letos z velké části dokončit modernizaci železničního uzlu Pardubice, na které začala pracovat v září 2020. Náklady dosáhnou zhruba šesti miliard korun, na dalších 500 milionů korun přijde rekonstrukce výpravní budovy. Kompletní obnova železničního uzlu i nádraží by měla skončit v roce 2027.

Modernizace uzlu Pardubice letos z větší části skončí

Nyní končí práce ve výškové budově, jež bude sloužit jako školicí centrum. SŽ chce také na konci června zprovoznit čtvrté a páté nástupiště. Sneseno a zrekonstruováno bude třetí nástupiště, čímž se zprovozní dlouhý podchod. Zbývá dořešit, zda se dobuduje zastávka centrum. O této části se jedná a připravuje se rozpočet. Do příštího roku se protáhne výstavba lávky nad kolejištěm, která spojí prostor před nádražím s místní částí Dukla. Zatím se zkušebně postavila jedna část. Z nového autobusového terminálu B, který se otevře v létě, tak ještě nebude možné koridor překonat. Správa železnic připravuje i rekonstrukci nádražní budovy s odbavovací halou, která je památkově chráněná. Hotové je zaústění eskalátorů do haly. Příští rok být vypsána soutěž na zhotovitele a případně začít stavební práce.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika