Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Ministerstvo dopravy chce dát dopravcům větší roli

Ministerstvo dopravy chce dát dopravcům větší roli

7.11.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Konferenci o vztahu dopravce a objednatele v objednávané dopravě hostil v půlce října Broumovský klášter. Podle Jana Hrabáčka z Českých drah byla hlavním motivem samotné akce především míra zapojení dopravce a objednatele například v oblasti vozidel, služeb či koncepce nabídky v rámci objednávané dopravy.

Ministerstvo dopravy chce dát dopravcům větší roli

Zástupci dopravců a objednatelů z České republiky, Francie, Rakouska a Německa prezentovali své pohledy na věc přednáškami a na zhruba hodinové panelové diskusi. Zatímco regionální objednatelé spíše akcentovali snahu výrazněji ovlivňovat proces systému objednávané dopravy, objednatel dálkové dopravy si umí představit daleko větší míru autonomie dopravce v rámci dálkových spojů. Již 9. ročník pořádaly v letošním roce České dráhy, Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice, QRail a Královéhradecký kraj.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.2

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika