Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Ministerstvo dopravy chce dát dopravcům větší roli

Ministerstvo dopravy chce dát dopravcům větší roli

7.11.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Konferenci o vztahu dopravce a objednatele v objednávané dopravě hostil v půlce října Broumovský klášter. Podle Jana Hrabáčka z Českých drah byla hlavním motivem samotné akce především míra zapojení dopravce a objednatele například v oblasti vozidel, služeb či koncepce nabídky v rámci objednávané dopravy.

Ministerstvo dopravy chce dát dopravcům větší roli

Zástupci dopravců a objednatelů z České republiky, Francie, Rakouska a Německa prezentovali své pohledy na věc přednáškami a na zhruba hodinové panelové diskusi. Zatímco regionální objednatelé spíše akcentovali snahu výrazněji ovlivňovat proces systému objednávané dopravy, objednatel dálkové dopravy si umí představit daleko větší míru autonomie dopravce v rámci dálkových spojů. Již 9. ročník pořádaly v letošním roce České dráhy, Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice, QRail a Královéhradecký kraj.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.2

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika