Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Minibary nabízí pivní speciál Kryšpín

Minibary nabízí pivní speciál Kryšpín

19.7.2023

Parní lokomotivu 365.024 z roku 1923 čeká finální část renovace, díky které bude znovu zprovozněna. Podpořit opravu mohou fanoušci i koupí jedenáctistupňového pivního speciálu Kryšpín pivovaru Proud. Ten je k dostání v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka a nově také v minibarech Českých drah. Výtěžek půjde na opravu lokomotivy 365.024, která letos slaví 100 let.

Minibary nabízí pivní speciál Kryšpín

Řadu 365 navrhla skupina kolem konstruktéra Vojtěcha Kryšpína a ve 20. letech minulého století pomohla vyřešit nedostatek hnacích vozidel v ČSR. Finální část renovace tohoto stroje se odehrává v Lužné u Rakovníka. Ke zprovoznění lokomotivy je ještě potřeba opravit a doplnit rozvody páry a mazání, opláštit kotel a osadit všechny armatury. Hotovo má být do konce letošního nebo nejpozději začátkem příštího roku. Finální zprovoznění lokomotivy se uskuteční ve spolupráci s kolegy z dílen z německého Meiningenu. Lokomotiva byla přes 50 let odstavena na různých místech a chátrala. V roce 2018 byla odvezena na renovaci do dílen v Meiningenu v Německu, kde byl opraven pojezd včetně rozvodu, vyroben nový parní válec a instalován kotel. V roce 2022 zamířila zpět do Lužné.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika