Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Minibary nabízí pivní speciál Kryšpín

Minibary nabízí pivní speciál Kryšpín

19.7.2023

Parní lokomotivu 365.024 z roku 1923 čeká finální část renovace, díky které bude znovu zprovozněna. Podpořit opravu mohou fanoušci i koupí jedenáctistupňového pivního speciálu Kryšpín pivovaru Proud. Ten je k dostání v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka a nově také v minibarech Českých drah. Výtěžek půjde na opravu lokomotivy 365.024, která letos slaví 100 let.

Minibary nabízí pivní speciál Kryšpín

Řadu 365 navrhla skupina kolem konstruktéra Vojtěcha Kryšpína a ve 20. letech minulého století pomohla vyřešit nedostatek hnacích vozidel v ČSR. Finální část renovace tohoto stroje se odehrává v Lužné u Rakovníka. Ke zprovoznění lokomotivy je ještě potřeba opravit a doplnit rozvody páry a mazání, opláštit kotel a osadit všechny armatury. Hotovo má být do konce letošního nebo nejpozději začátkem příštího roku. Finální zprovoznění lokomotivy se uskuteční ve spolupráci s kolegy z dílen z německého Meiningenu. Lokomotiva byla přes 50 let odstavena na různých místech a chátrala. V roce 2018 byla odvezena na renovaci do dílen v Meiningenu v Německu, kde byl opraven pojezd včetně rozvodu, vyroben nový parní válec a instalován kotel. V roce 2022 zamířila zpět do Lužné.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy BcmzČD kvůli nehodě zkontrolovaly lehátkové vozy Bcmz

23.7.2024 - V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových… »

V Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. MasarykaV Hodoníně se vzpomínalo na příjezd T. G. Masaryka

17.7.2024 - Město Hodonín si v červnu připomnělo 100. výročí návštěvy svého nejvýznamnějšího rodáka a prvního Československého prezidenta Tomáše Garriguea Masaryka. Ten navštívil rodné město 18. června 1924. S událostí se pojila… »

Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně Railjet oslavil 10 let na trase z Prahy do Vídně

15.7.2024 - Až osmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu jezdí červené railjety ÖBB a modré railjety Českých drah z Prahy do Vídně. Jeden z těchto vlaků je denně prodloužen až do Drážďan a Berlína. Od zavedení v roce 2014 na trati Praha –… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika