Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Michal Krapinec zvolen do vedení asociace dopravců CER

Michal Krapinec zvolen do vedení asociace dopravců CER

16.10.2023

Předseda představenstva a generální ředitel ČD Michal Krapinec se stal členem nejužšího vedení asociace evropských železničních dopravců a správců infrastruktury CER railways na příští dva roky. Toto prestižní jmenování získal v polském Gdaňsku, kdy byl jednomyslně zvolen členem elitního klubu generálních ředitelů evropských národních železničních dopravců.

Michal Krapinec zvolen do vedení asociace dopravců CER

Spolu s Michalem Krapincem budou od ledna 2024 ve vedení této asociace také významní lídři dalších železnic, jako například šéf Deutsche Bahn Richard Lutz, generální ředitel SNCF Voyageurs J. P. Farandou a znovuzvolený předseda asociace a zároveň šéf Unsere OEBB Andreas Mattha. Hlavním cílem železniční asociace CER je hájit zájmy železničního sektoru při dialogu s Evropskou komisí, Europarlamentem a dalšími regulačními orgány v rámci EU. „Děkuji za důvěru, kterou jsem obdržel od kolegů a stal se jedním z členů řídicího výboru CER. Jsem rád, že mohu přispět a hájit zájmy našeho odvětví v rámci celé Evropy,“ řekl.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika