Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Mezi Prahou a Ostravou také railjetem a InterJetem

Mezi Prahou a Ostravou také railjetem a InterJetem

8.1.2023 – autor: Foto: Jiří Štembírek

Cestující se až do 30. června 2023 svezou railjetem i mezi Prahou a Ostravou. Od začátku platnosti nového jízdního řádu je na páru spojů IC 516/517 Ostravan mezi Bohumínem a Prahou nasazována jednotka railjet. Jeden tento vlak je volný kvůli výlukám na trase Praha – Berlín a po tuto dobu bude využit právě na spoji IC Ostravan.

Mezi Prahou a Ostravou také railjetem a InterJetem

Zákazníci mají k dispozici obvyklé služby soupravy railjet včetně míst business class, které je však možné využít pouze s jízdenkou 1. třídy bez příplatku a se servisem odpovídajícím běžné 1. třídě vlaků InterCity. Samozřejmostí je wi-fi, dětské kino, možnost dobíjet cestovní elektroniku, místa pro osoby na vozíku nebo pro přepravu jízdních kol. Na lince Praha – Ostrava – Praha letos pojede také nejmodernější vlak Českých drah InterJet. Ten nadále obslouží spoje IC 506/503 Ostravan. Spoj nabídne všechny služby obvyklé pro tyto moderní jednotky včetně wi-fi, minibaru či dětského kina.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika