Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Mezi Prahou a Ostravou také railjetem a InterJetem

Mezi Prahou a Ostravou také railjetem a InterJetem

8.1.2023 – autor: Foto: Jiří Štembírek

Cestující se až do 30. června 2023 svezou railjetem i mezi Prahou a Ostravou. Od začátku platnosti nového jízdního řádu je na páru spojů IC 516/517 Ostravan mezi Bohumínem a Prahou nasazována jednotka railjet. Jeden tento vlak je volný kvůli výlukám na trase Praha – Berlín a po tuto dobu bude využit právě na spoji IC Ostravan.

Mezi Prahou a Ostravou také railjetem a InterJetem

Zákazníci mají k dispozici obvyklé služby soupravy railjet včetně míst business class, které je však možné využít pouze s jízdenkou 1. třídy bez příplatku a se servisem odpovídajícím běžné 1. třídě vlaků InterCity. Samozřejmostí je wi-fi, dětské kino, možnost dobíjet cestovní elektroniku, místa pro osoby na vozíku nebo pro přepravu jízdních kol. Na lince Praha – Ostrava – Praha letos pojede také nejmodernější vlak Českých drah InterJet. Ten nadále obslouží spoje IC 506/503 Ostravan. Spoj nabídne všechny služby obvyklé pro tyto moderní jednotky včetně wi-fi, minibaru či dětského kina.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

České dráhy zahájily soutěžní dialog na nové moderní sídloČeské dráhy zahájily soutěžní dialog na nové moderní sídlo

20.5.2024 - České dráhy zahájily soutěžní dialog na nové sídlo Skupiny ČD v Praze. Administrativní a provozní zaměstnanci ČD jsou nyní rozmístěni v několika budovách v Praze, společnost proto hledá velký administrativní komplex s kapacitou… »

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

Začala další sezona v ČD Muzeu LužnáZačala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024 - Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika