Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Mezi Pardubicemi a Hradcem Králové opět jezdí elektrické vlaky

Mezi Pardubicemi a Hradcem Králové opět jezdí elektrické vlaky

9.8.2022 – autor: PETR SLONEK

Na trať mezi Pardubicemi a Hradcem Králové se 15. 7. vrátily elektrické vlaky. V rámci modernizace úseku Pardubice-Rosice nad Labem a Stéblová skončila v tomto úseku téměř čtyřměsíční výluka, na celé trati tak byl obnoven provoz. Od 15. července se otevřelo i nové nástupiště v Rosicích a kompletně obnovená kolej do Stéblové.

Mezi Pardubicemi a Hradcem Králové opět jezdí elektrické vlaky

Dvoukolejně se v celém úseku začne jezdit v polovině listopadu. Jistou úlevu pocítili cestující už se začátkem letních prázdnin, kdy byl mezi Rosicemi nad Labem a Stéblovou spuštěn provoz motorových vlaků. Pro jízdu elektrických jednotek ale ještě bylo nutné během první půlky července dokončit rekonstrukci trakčního vedení. Na zdvoukolejnění úseku Pardubice-Rosice nad Labem – Stéblová se pracuje od loňského května. Kromě budování druhé koleje, zastávek a nástupišť zde vzniká i zcela nový dvojkolejný most přes Labe, který nahradí stávající jednokolejný. Stavba přispěje ke zvýšení traťové rychlosti. Po doplnění ETCS v roce 2024 budou vlaky v úseku dosahovat rychlosti až 160 km/h. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

V Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanterV Olomouckém kraji vyrazil do provozu osmý RegioPanter

5.12.2023 - České dráhy od společnosti Škoda Group převzaly a uvedly do pravidelného provozu již osmý vlak RegioPanter řady 640.2. Nová jednotka určená pro tratě Olomouckého kraje nese označení 640.214. Poprvé jednotka vyjela 15. listopadu… »

Vectrony zamířily na západ Čech a na MoravuPřevzali jsme letošní devátý a desátý Vectron

4.12.2023 - České dráhy v říjnu převzaly další dvě lokomotivy Siemens Vec­tron od leasingové společnosti RSL. Letos už zbývají dodat poslední dva plánované stroje. Jejich předání je plánované na prosinec. V roce 2024 poskytne společnost… »

ComfortJet se vydal na další testy do RakouskaComfortJet se vydal na další testy do Rakouska

27.11.2023 - První zkrácená čtyřvozová zkušební jednotka ComfortJet se v pátek 10. listopadu vydala na své další testy ze zkušebního okruhu u Velimi do Rakouska. Tam bude do soupravy zavázána měřící kalibrovaná náprava a uskuteční se… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika