Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Mezi Opavou a Ostravou vyjel nový RegioPanter

Mezi Opavou a Ostravou vyjel nový RegioPanter

9.3.2023

Po úspěšné certifikaci vyrazila ve středu 1. února ráno na trať mezi Ostravou a Opavou nová dvouvozová elektrická jednotka řady 650.2 RegioPanter s prvními cestujícími. Jedná se v pořadí o již šestatřicátou jednotku z aktuální dodávky celkem 110 těchto vlaků, přičemž 50 z nich je dvouvozových a 60 třívozových.

Mezi Opavou a Ostravou vyjel nový RegioPanter

Panter vyjel na ranním spoji linky S1 z Ostravy do Opavy. Na trase nahradí starší jednotky řady 471 CityElefant či dosluhující řadu 460. Cestujícím nové nízkopodlažní vlaky nabídnou větší komfort či klimatizaci. Jejich kapacita je 147 míst k sezení. Po dokončení dodávek budou České dráhy provozovat již přes 160 souprav z rodiny Panterů. Tohoto RegioPantera ještě letos v Moravskoslezském kraji doplní další čtyři jednotky, které nyní dočasně jezdí v Olomouckém kraji na Uničovce. Do MSK zároveň v červnu dorazí dva kusy nových třívozových Panterů pořizovaných s dotací, které jsou určené pro část linky Opava – Ostrava. Na výkony těchto jednotek aktuálně běží nabídkové řízení MSK.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika