Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Maloměřické depo otevřelo své dveře široké veřejnosti

Maloměřické depo otevřelo své dveře široké veřejnosti

2.7.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Během festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis se v Brně o víkendu 15. a 16. června konaly Dny dopravní nostalgie, při kterých městská kolejová doprava v jihomoravské metropoli oslavila 150. výročí. V rámci oslav mohli zájemci navíc navštívit maloměřické depo Českých drah, kde se v sobotu konal Den otevřených dveří.

Maloměřické depo otevřelo své dveře široké veřejnosti

Do depa se návštěvníci dostali buď z hlavního nádraží parním vlakem se strojem 433.001, kterému pomáhala Bardotka T478.004, nebo historickými autobusy přímo z centra města. Pro zjednodušení a zrychlení obsluhy byl nostalgický vlak, který se zároveň odpoledne podíval ulicemi Brna i na výstaviště BVV, provozován jako „push-pull“. V samotném depu se návštěvníci mohli vydat po vyznačené trase a na osmi různých stanovištích jim byly předvedeny ukázky oprav a údržby lokomotiv včetně hasičské techniky. Nedílnou součástí hojně navštíveného Dne otevřených dveří, které organizačně zastřešili pánové Martin Elstner a Jaroslav Szlaur z OCÚ, resp. OCP Východ, byla i prezentace spolupracujících středních technických škol s obory, které poptává národní dopravce České dráhy. 

 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika