Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Lotyši sbírali zkušenosti u Českých drah

Lotyši sbírali zkušenosti u Českých drah

11.8.2021

Manažeři Lotyšských železnic Pasažieru Vilciens (PV) si v Oblastním centru údržby Východ v brněnských Maloměřicích prohlédli moderní zázemí Českých drah pro servis jednotek rodiny Panterů. O návštěvu a prezentaci nového zázemí dopravce požádal výrobce vlaků Škoda Transportation.

Lotyši si totiž u Škody pořídili dvaatřicet čtyřvozových RegioPanterů pro regionální dopravu v okolí Rigy. Zástupci ČD tedy v polovině července prezentovali své zkušenosti a představili zázemí včetně veškerého vybavení. Management PV se na základě poznatků rozhodne, které stupně oprav bude zajišťovat svépomocí a na které si najme servis. V nové hale v Maloměřicích ČD servisují pět třívozových a dvouvozových RegioPanterů, deset pěti- a čtyři třívozové InterPantery. Mají s nimi bohaté zkušenosti, jednotky rodiny Panter opravují šest let. Další zázemí, nejen pro Pantery, ČD budují v Plzni.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika