Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Lotyši sbírali zkušenosti u Českých drah

Lotyši sbírali zkušenosti u Českých drah

11.8.2021

Manažeři Lotyšských železnic Pasažieru Vilciens (PV) si v Oblastním centru údržby Východ v brněnských Maloměřicích prohlédli moderní zázemí Českých drah pro servis jednotek rodiny Panterů. O návštěvu a prezentaci nového zázemí dopravce požádal výrobce vlaků Škoda Transportation.

Lotyši si totiž u Škody pořídili dvaatřicet čtyřvozových RegioPanterů pro regionální dopravu v okolí Rigy. Zástupci ČD tedy v polovině července prezentovali své zkušenosti a představili zázemí včetně veškerého vybavení. Management PV se na základě poznatků rozhodne, které stupně oprav bude zajišťovat svépomocí a na které si najme servis. V nové hale v Maloměřicích ČD servisují pět třívozových a dvouvozových RegioPanterů, deset pěti- a čtyři třívozové InterPantery. Mají s nimi bohaté zkušenosti, jednotky rodiny Panter opravují šest let. Další zázemí, nejen pro Pantery, ČD budují v Plzni.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika