Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Lidem slouží nová stanice i podchod

Lidem slouží nová stanice i podchod

6.10.2021 – autor: PETR SLONEK

Cestující mohou od 24. září využívat novou stanici Praha-Zahradní Město. Ta je součástí vybudovaného přestupního terminálu. Stanice se stejně jako zastávka Praha-Eden nachází na traťové přeložce, kterou Správa železnic vybudovala v rámci modernizace úseku Praha-Hostivař – Praha hl. n. Vlaky zde nyní mohou využívat kapacitnější čtyřkolejnou trať.

Lidem slouží nová stanice i podchod
Přínosem je rovněž zkrácení trasy o 232 metrů a traťová rychlost až 120 km/h, což se pozitivně projeví na zkrácení jízdních dob. Výstavba Koridoru Hostivař začala v květnu 2018. Kompletní rekonstrukcí prošla stanice Praha-Vršovice, která byla rozšířena o nové nástupiště a má bezbariérový přístup. Ve st. Praha-Vršovice a Praha-Zahradní Město bylo vybudováno nové zabezpečovací zařízení. Celkové náklady činí 5,36 miliardy Kč bez DPH. Správa železnic zároveň ve stejný den otevřela i prodloužený severní podchod na pražském hlavním nádraží, díky němuž se zkrátí cesta z centra města do přilehlých městských částí. Stavební práce trvaly přibližně 16 měsíců a přišly na 219,5 milionu korun.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Zákazníci ČD mohou využít cyklověž v Milovicích Zákazníci ČD mohou využít cyklověž v Milovicích

29.11.2021 - K úschově kol na nádraží v Milovicích nově slouží cyklověž. Zákazníci ČD s platnou aplikací na In Kartě mohou využít výhodné ceny úschovného. Prvních 24 hodin je zdarma, za každý další den platí jen 5 korun. »

Stipendisté ČéDésu mají jistou kariéruStipendisté ČéDésu mají jistou kariéru

26.11.2021 - České dráhy přijímají přihlášky do Stipendijního programu ČéDés průběžně celý rok a hlásit se mohou studenti ze všech středních škol se zaměřením na obory uplatnitelné u ČD. Vybraným žákům dopravce ušetří peníze a… »

Podzimní setkání motoráků ozdobila znovuzrozená Slovenská strelaPodzimní setkání motoráků ozdobila znovuzrozená Slovenská strela

25.11.2021 - Legendární motorový vůz M 290.002 Slovenská strela se stal největším lákadlem setkání motorových vozů, které v říjnu hostilo ČD Muzeum v Lužnéu Rakovníka. K vidění tu však byly i další technické skvosty nebo stroje, které… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika