Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Lidé zamířili vlakem na Aviatickou pouť

Lidé zamířili vlakem na Aviatickou pouť

14.6.2023

Poslední květnový víkend se na pardubickém letišti uskutečnil už 31. ročník oblíbené letecké show Aviatická pouť. České dráhy na tuto akci podporovanou Pardubickým krajem opět zajistily dopravu návštěvníků přímo až do areálu.

Lidé zamířili vlakem na Aviatickou pouť

Posilové vlaky mezi pardubickým hlavním nádražím a závodištěm obstaraly historické motoráčky M131.1 zvané Hurvínek a dopravu po vojenské vlečce mezi závodištěm a letištěm pak dvě RegioNovy. Za oba dny přepravily necelé tři tisíce návštěvníků. Těm se na nebi nabízela úchvatná podívaná na nejrůznější letadla a vrtulníky a především na umění pilotů, kteří s nimi předváděli obdivuhodné manévry. Lidé mohli pozorovat lety historických dvouplošníků i moderních akrobatických speciálů. Tahákem bylo vystoupení polského pilota Lukasze Czepiely s lehkým sportovním letadlem Carbon Cup. Pilot se proslavil tím, že s letounem dosedl na přistávací plochu určenou pro vrtulníky na dubajském mrakodrapu. Zajímavostí akce byl závod vozu Ferrari 458 Italia s letadlem. Ke spokojenosti návštěvníků pak bezesporu přispělo i ideální slunečné počasí


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika