Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Lidé zamířili vlakem na Aviatickou pouť

Lidé zamířili vlakem na Aviatickou pouť

14.6.2023

Poslední květnový víkend se na pardubickém letišti uskutečnil už 31. ročník oblíbené letecké show Aviatická pouť. České dráhy na tuto akci podporovanou Pardubickým krajem opět zajistily dopravu návštěvníků přímo až do areálu.

Lidé zamířili vlakem na Aviatickou pouť

Posilové vlaky mezi pardubickým hlavním nádražím a závodištěm obstaraly historické motoráčky M131.1 zvané Hurvínek a dopravu po vojenské vlečce mezi závodištěm a letištěm pak dvě RegioNovy. Za oba dny přepravily necelé tři tisíce návštěvníků. Těm se na nebi nabízela úchvatná podívaná na nejrůznější letadla a vrtulníky a především na umění pilotů, kteří s nimi předváděli obdivuhodné manévry. Lidé mohli pozorovat lety historických dvouplošníků i moderních akrobatických speciálů. Tahákem bylo vystoupení polského pilota Lukasze Czepiely s lehkým sportovním letadlem Carbon Cup. Pilot se proslavil tím, že s letounem dosedl na přistávací plochu určenou pro vrtulníky na dubajském mrakodrapu. Zajímavostí akce byl závod vozu Ferrari 458 Italia s letadlem. Ke spokojenosti návštěvníků pak bezesporu přispělo i ideální slunečné počasí


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Rekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovyRekonstrukcí projde poslední část Fantovy budovy

18.6.2024 - Správa železnic hodlá na konci roku zahájit druhou část rekonstrukce interiéru ve Fantově budově na pražském hlavním nádraží. Důležitou podmínkou k samotnému zahájení stavby je právě vypsané výběrové řízení na… »

Budoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělostiBudoucí železničáři úspěšně absolvovali zkoušky dospělosti

14.6.2024 - Studenti oboru Provoz a ekonomika dopravy SŠES Praha 10 absolvovali 14. května praktické maturitní zkoušky, přičemž jedna z částí se konala i v prostorech OCÚ Střed ve Vršovicích. Žáci znalosti předvedli na čtveřici hnacích… »

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika