Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Letošní ročník konference Transport ve znamení čisté dopravy pro všechny

Letošní ročník konference Transport ve znamení čisté dopravy pro všechny

20.12.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Tématem letošní, v pořadí již dvaadvacáté odborné dopravní konference Transport se stala čistá doprava pro každého. Konference se věnovala řadě aktuálních problémů v železniční, silniční i vodní dopravě s akcentem na Moravskoslezský kraj a tamní příhraničí.

Letošní ročník konference Transport ve znamení čisté dopravy pro všechny

Za České dráhy konferenci moderovala Kateřina Divišová z ostravského Regionálního obchodního centra, která všem odborníkům vysvětlila pořizování nových a modernizovaných vozidel národního dopravce v kraji. Neméně důležité téma zaznělo z úst ředitele odboru strategie SŽDC Radka Čecha. Ten se věnoval aktuálnímu stavu přípravy staveb železniční infrastruktury a programu rozvoje rychlých železničních spojení v České republice. Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka otevřel diskuzi na téma kraj versus bezemisní doprava s důrazem na postupnou obnovu vozidlových parků s čistými pohony nezatěžujícími životní prostředí. Na konferenci byla představena brožura 100 let železnice v Moravskoslezském kraji ve službách republiky, již připravilo Železniční muzeum moravskoslezské v součinnosti se Sdružením pro rozvoj Moravskoslezského kraje.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

RegioNova vyjede v nátěru PIDRegioNova vyjede v nátěru PID

3.3.2024 - Cestující se na tratích už brzy setkají s motorovou jednotkou Českých drah řady 814 RegioNova v barvách Pražské integrované dopravy (PID). V novém kabátku vyjede jedna dvouzová na tratích v okolí Rakovníku a jedna třívozová… »

Z Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlakyZ Liberce do Frýdlantu a Desné jezdí nové noční vlaky

2.3.2024 - Ve spolupráci s Libereckým krajem zavedly České dráhy od 5. února nové noční vlaky z Liberce do Frýdlantu v Čechách a do Desné. Tyto nové spoje jezdí z krajského města od neděle do čtvrtka vždy ve 23:35 a doplní stávající… »

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika