Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Lenka Zohnová: Z programu těží i ČD

Lenka Zohnová: Z programu těží i ČD

12.8.2016 – autor: PETR SLONEK

Další ženou reprezentující České dráhy v prestižním programu Equilibrium 2016 je Lenka Zohnová, ředitelka kanceláře místopředsedy představenstva. Před angažmá v ČD působila jako samostatná advokátka, čemuž předcházela dlouhodobá praxe koncipienta a právního asistenta v advokátních kancelářích.

Lenka Zohnová: Z programu těží i ČD

Další ženou reprezentující České dráhy v prestižním programu Equilibrium 2016 je Lenka Zohnová, ředitelka kanceláře místopředsedy představenstva. Před angažmá v ČD působila jako samostatná advokátka, čemuž předcházela dlouhodobá praxe koncipienta a právního asistenta v advokátních kancelářích.

Během kariéry vyzkoušela i funkci podnikového právníka a později i vedoucího oddělení smluv v mezinárodní společnosti Gimborn. Do ČD nastoupila v létě 2011 jako právní poradce na odbor centrálního nákupu a logistiky. K opuštění soukromé praxe ji vedla především chuť vyzkoušet si něco zcela nového a úzce spolupracovat s progresivním týmem, který na tomto odboru tehdy vznikal. Podílela se na tvorbě a implementaci režimových opatření a systémových nástrojů včetně zpracování příslušné interní legislativy a metodiky pro procesy a činnosti v oblasti strategického nákupu.

Od nákupu k ekonomice

„V roce 2012 jsem dostala nabídku nabídka ucházet se o místo ředitelky kanceláře výkonného ředitele pro ekonomiku. V té době jsem měla pocit, že má mise na odboru centrálního nákupu a logistiky byla úspěšně splněna a tuto nabídku jsem vnímala jako příležitost k získání potřebných znalostí a nových zkušeností primárně z oblasti ekonomiky, finančnictví a controllingu,“ vysvětlila změnu pozice Lenka Zohnová.
Její další postup v rámci struktur ČD souvisel s organizačními změnami v roce 2013, kdy byla nominována na pozici ředitelky kanceláře výkonného ředitele pro techniku a ekonomiku a pak na pozici ředitelky kanceláře generálního ředitele. To znamenalo nové výzvy. Mezi úkoly, jež byly s touto pozicí spojeny, patřilo vedení agendy představenstva a dozorčí rady, porady představenstva a odborných ředitelů, agenda majetkových účastí a dceřiných společností, bezpečnosti, ale také například vedení správy knihoven a archivů.
V současné době působí Lenka Zohnová jako ředitelka kanceláře místopředsedy představenstva Ludvíka Urbana a do její působnosti spadá koordinace činnosti úseku zahrnujícího odbor investic a odbor regionálních obchodních center, a dále přímé vedení oddělení dotací, které je taktéž součástí tohoto úseku.
 

Otestovala jazykové schopnosti

„Do programu Equilibrium jsem se přihlásila s velkým entuziasmem, který byl, jak se v jeho průběhu ukázalo, naprosto opodstatněný. Studium jsem absolvovala na Univerzitě Karlově a v jeho průběhu se mi z rodinných důvodů nepodařilo vyjet na zahraniční stipendium. Vzhledem k tomu, že mezi mé zájmy patří rovněž studium jazyků, uvítala jsem program Britské obchodní komory mimo jiné jako skvělou příležitost otestovat své jazykové schopnosti v mezinárodním prostředí. Hlavním motivem pro účast však byla potřeba získávat a sdílet manažerské zkušenosti ostatních žen ve vedení společností. Program je pro mě další velmi cennou příležitostí k osobnímu rozvoji,“ řekla Zohnová.
Jako mentorka jí byla zvolena Eva Barabášová z ČNB. „Její životní postoje a rozsáhlé znalosti prostředí finančních trhů jsou obrovské. Obohacující je ale i kontakt s ostatními školiteli a účastníky. Stejně jako mé kolegyně bych chtěla na tomto místě poděkovat předsedovi představenstva ČD Pavlu Krtkovi za tuto unikátní možnost, neboť věřím, že program Equilibrium 2016 je prestižní záležitostí, z níž neprofitují pouze a jen její přímí účastnící, ale i ČD jako celek,“ dodala ředitelka kanceláře.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD chystají další velké investiceČD chystají další velké investice

22.10.2020 - České dráhy hodlají v dalších pěti letech dále investovat do obnovy vozidlového parku, rekonstrukce a výstavby zázemí a ETCS. Na šestém ročníku Železniční konference Pardubice 2020, která se prvně uskutečnila i formou on-line… »

Nadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korunNadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korun

30.9.2020 - Správní rada Nadačního fondu Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM rozdělila prvních 400 tisíc korun z transparentního účtu. Příjemci jsou zaměstnanci Českých drah, kteří utrpěli zranění při nedávných vážných nehodách u… »

Spolupráce NRZP a ČD pokračujeSpolupráce NRZP a ČD pokračuje

29.9.2020 - Více než šest stovek bezbariérových vozů a jednotek, přes 5 000 bezbariérových spojů každý den, což představuje více než dvě třetiny denně vypravených vlaků Českých drah, či unikátní společně vyvinutý objednávkový… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika