Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Lednicko-valtický areál oživil parní vlak

Lednicko-valtický areál oživil parní vlak

15.6.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Na cestu romantickým Lednicko-valtickým areálem, zapsaným na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, se v sobotu 28. května letos poprvé vydala souprava historických vozů Rybáků v čele s parní lokomotivou 423.041. Během léta pojede parní speciál ještě čtyřikrát každou poslední sobotu.

Lednicko-valtický areál oživil parní vlak

Jinak bude o víkendech a svátcích v provozu nostalgický spoj zajišťovaný motorovým vozem řady M 131.1, Hurvínek. V Lednici mohou cestující navštívit tamní architektonicky ojedinělý zámek, kde po předložení jízdenky z historických vlaků obdrží pro každého dospělého vstupenku za snížené vstupné pro děti. Lákadlem je i muzeum na lednickém Zámeckém náměstí, kde je aktuální výstava s názvem „Jak se žilo za tatíčka Masaryka“.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika