Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Lednicko-valtický areál oživil parní vlak

Lednicko-valtický areál oživil parní vlak

15.6.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Na cestu romantickým Lednicko-valtickým areálem, zapsaným na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, se v sobotu 28. května letos poprvé vydala souprava historických vozů Rybáků v čele s parní lokomotivou 423.041. Během léta pojede parní speciál ještě čtyřikrát každou poslední sobotu.

Lednicko-valtický areál oživil parní vlak

Jinak bude o víkendech a svátcích v provozu nostalgický spoj zajišťovaný motorovým vozem řady M 131.1, Hurvínek. V Lednici mohou cestující navštívit tamní architektonicky ojedinělý zámek, kde po předložení jízdenky z historických vlaků obdrží pro každého dospělého vstupenku za snížené vstupné pro děti. Lákadlem je i muzeum na lednickém Zámeckém náměstí, kde je aktuální výstava s názvem „Jak se žilo za tatíčka Masaryka“.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika