Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Kutná Hora hostila Regionální den PID

Kutná Hora hostila Regionální den PID

11.5.2023

Stanice Kutná Hora město se v sobotu 22. dubna stala dějištěm letošního Regionálního dne PID. Cestující mohli svézt zvláštními historickými i moderními vlaky, které návštěvníky akce převezly z Prahy do Kutné Hory a během dne také do Kolína a Čáslavi.

Kutná Hora hostila Regionální den PID

Největší pozornosti se tradičně těšil pantograf řady 451 přezdívaný Žabotlam či Emilka, který byl po dlouhá desetiletí symbolem veřejné dopravy v Praze a okolí. V pravidelném provozu skončila poslední jednotka v létě roku 2018. Na vlacích mezi hlavním a městským nádražím v Kutné Hoře vyrazil rovněž historický motorový vlak v čele s lokomotivou Velký Hektor T 458.1190 a vozy Balm + BFalm a motoráčkem M 152.0002. Od nádraží Kutná Hora město jezdily po okolí čtyři linky historických autobusů. Motorová RegioNova zájemce zavezla na prohlídku do bývalého kutnohorského depa, které si nyní pronajímá firma WYNX Pool a zajišťuje zde opravy kolejových vozidel. Na organizaci se podílela Pražská integrovaná doprava společně s Českými drahami.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika