Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Kutná Hora hostila Regionální den PID

Kutná Hora hostila Regionální den PID

11.5.2023

Stanice Kutná Hora město se v sobotu 22. dubna stala dějištěm letošního Regionálního dne PID. Cestující mohli svézt zvláštními historickými i moderními vlaky, které návštěvníky akce převezly z Prahy do Kutné Hory a během dne také do Kolína a Čáslavi.

Kutná Hora hostila Regionální den PID

Největší pozornosti se tradičně těšil pantograf řady 451 přezdívaný Žabotlam či Emilka, který byl po dlouhá desetiletí symbolem veřejné dopravy v Praze a okolí. V pravidelném provozu skončila poslední jednotka v létě roku 2018. Na vlacích mezi hlavním a městským nádražím v Kutné Hoře vyrazil rovněž historický motorový vlak v čele s lokomotivou Velký Hektor T 458.1190 a vozy Balm + BFalm a motoráčkem M 152.0002. Od nádraží Kutná Hora město jezdily po okolí čtyři linky historických autobusů. Motorová RegioNova zájemce zavezla na prohlídku do bývalého kutnohorského depa, které si nyní pronajímá firma WYNX Pool a zajišťuje zde opravy kolejových vozidel. Na organizaci se podílela Pražská integrovaná doprava společně s Českými drahami.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika